Öğretmen Diyarı

Köyde yaşayan 7. Sınıf öğrencisinin \'tablet\' sevinci

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye ve dünyada bir eğitim hareketini başlatan ilköğretim öğrencilerine ücretsiz tablet dağıtımı projesinden köylerde eğitim gören öğrenciler de faydalanmaya başladı. Proje kapsamında bu sene 7. sınıföğrencilerine 29 bin 507 tablet, ulaştırıldı. Hakkaniye İlköğretim Okulu'nda taşımacılık sistemle eğitim gören Müberra Ceylan dahayalini kurduğu tabletine kavuştu.


Kocaeli'ye 23 kilometre uzaklıkta olan ve geçmişi Osmanlı'ya dayanan Nebihoca köyünde yaşayan Müberra Ceylan, tablet sevincini birlikte yaşadığı yengesiyle paylaştı. Yengesine tabletini gösteren Müberra'nın heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Zaman kaybetmeden tabletini açan Müberra, "Heyecandan birkaç gündür uyuyamıyordum. Artık benimde bir tabletim var. Ödevlerimi evimde yapabileceğim. Daha başarılı bir öğrenci olacağım. Çok mutluyum" dedi. Tabletini alıp evlerinin yanındaki bahçeye çıkan Müberra, burada ödevlerini yapmaya devam etti.

Büyükşehir Belediyesi, 7. sınıflara dağıtılan tabletlerin ardından önümüzdeki aylarda yapılacak törenle bu yıl 6. sınıfta okuyan 26 bin 932 öğrenciye tablet hediye edecek. Böylelikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 5 yılda 135 bin 472 öğrenciyi bilgisayarla buluşturmuş olacak.

 
memurlar.net                                          \"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim