Öğretmen Diyarı

Köy okulunun SBS başarısı

Yaklaşık bin 500 nüfuslu Kulaklı köyünde eğitim hayatını sürdüren öğrenciler, büyük bir başarı göstererek, ortaöğretim kurumlarına girmeye hak kazandı.

 

Okulda eğitim gören öğrencilerden biri fen lisesine, bir öğrenci sosyal bilimler lisesine, 7 öğrenci anadolu lisesine, 3 öğrenci sağlık meslek lisesine, 8 öğrenci Anadolu imam hatip lisesine, 2 öğrenci Anadolu öğretmen lisesine yerleşti.

 

Okul Müdürü Mehmet Harbi, sınava giren öğrencilerinden tümünün başarı sağlamasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Başarıda emeği geçen öğretmenlerime, öğrencilerime, okul aile birliğine ortaokulun başarısını sürekli kıldıkları için çok teşekkür ederim" dedi

AA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
göknur 2 yıl önce

Buradan kısacası şu sonucu çıkarabiliriz başarılı bir eğitim için sınıf mevcudu az olmalıdır İstanbulda merkezdeki bir okulda en az 200 8.sınıf öğrencisi 40 kişilik sınıflarda eğitim almaya çalışırken köy okullarında 22 öğrencinin bir okulda bulunması ve Allah bilir sınıf mevcutlarının 10 kişi olması elbette onları başarılı kılacaktır okul dönüşümleri nedeniyle merkezdeki okullarda sınıf sayısı bir hayli artmış durumdadır okul müdürlerinin tam gün eğitim sevdası yüzünden öğrencilerimizin başarısı kabusa dönüşmeye başlayacaktır .

Avatar
ozcan 2 yıl önce

bir köy okulunda cocukların, ogretmenlerın ve velilerin basarısına sapka cıkarmak gerek... helal olsun.... ellerinde sehırde yasayan cocukların ımkanlarından hıc bırı yokken basara biliniyorsa bunun sınıf mevcuduyla falan ilğisi yok bırıncısı ögrencilerin ikincisi ögretmenlerin ve o cocukları yetiştiren anne babaların basarısıdır..

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim