Öğretmen Diyarı

Köy okulunu rengarenk karikatürlerle donattılar

10 derslikli Çağlayan Beldesi İlkokulu'nda 75'i taşımalı 115 öğrenci eğitim görüyor. Okulda 10'u öğretmen 4 de personel görev yapıyor. Kente 30 kilometre uzaklıkta bulunan ve 2 bin kişinin yaşadığı Çağlayan beldesi ilkokulunda öğretmen ve öğrenciler sıra dışı bir çalışmaya imza attı. Sınıf öğretmeni Pınar Hatipoğulları'nın fikri ile okulda bulunan öğretmenlerin katılımı ile okulbinası ve okulun bahçe duvarları yağlıboya karikatür ve çizgi film kahramanları ile süslendi. Geçen yıl başlanan çalışmaya bu yıl da devam edildi. Okulun dış cephesi olmak üzere, okulduvarlarına şimdiye kadar 50 karikatür resim yapıldı. Aynı çalışmaların sınıfta da yapılması planlanıyor. Karikatürler velilerin ve belde sakinlerinin beğenisini kazandı.

AMAÇ İLGİ ÇEKMEK

Okul duvarlarının boyanmasında amaçlarının ilgi çekmek olduğunu söyleyen sınıf öğretmeni Pınar Hatipoğulları, “Duvarlarda resim çizme çalışması geçen yıl başladı. Serbest etkinlik ve boş kalan derslerimizde öğrencilerimizle bu çalışmayı yapıyoruz. Amacımız hem bir köyokulunu çocukların ve velilerin özellikle velilerin ilgi çekebileceği bir hale getirmek, hem deçocukların okullarını sevmesini sağlamak. Bütün öğretmenler ve çalışanlarımız dahil herkes bu çalışmaya katıldı. Herkesin emeği var.” dedi.

Okulun sınıf öğretmenleri Türkan Baykal Güneş ve Canan Köse Kütük de okulun boş duvarlarının donuk durduğunu, Pınar öğretmenin fikriyle hep birlikte, kolektif bir şekilde çalıştıklarını ifade ettiler. Okullarının çok güzel olduğunu söyleyen öğrenciler ise hayal güçlerinin genişlediğini ve okullarını daha da sevdiklerini dile getirdiler.

 

Kaynak: CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim