Öğretmen Diyarı

Köy okuluna kitap yardımı

Bartın’da bulunan Yanaz İlkokulu öğrencilerinin ve rehber öğretmenlerinin yaptığı kitap ve kırtasiye yardımı çağrısı yanıtsız bırakılmadı.

Yanaz İlkokulu öğrencileri kitaplarına kavuştu. Afişler tasarlayıp okul kampüslerinde her yere asan Oğuzkaan Koleji öğrencileri, okul içinde başlattıkları kampanyayla yüzlerce kitap ve kırtasiye malzemesi topladı. Toplanılan malzemeleri koliledikten sonra Bartın’a doğru yola çıkan öğrenciler, günün ilk ışıklarıyla köy okulu olan Yanaz köyü ilkokuluna ulaştı. Eğitim için kullanılacak malzemeleri okul öğretmenlerine ve öğrencilere teslim ederek, çok mutlu olduklarını söylediler. Okulu gezen ve daha sonra okul önünde hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler, “Yardımlarımız sürekli olacak, buradaki öğrenci kardeşlerimizle sürekli iletişim halinde olacağız. Onların mutluluğu bizim için çok ama çok değerli” dedi.

Öğrenciler, ziyaret sonrası duygularını anlattıkları mektuplarda şu cümlelere yer verdiler:

“-Kardeş okula gittiğimizde karşılaştığımız ortam bence çok sıcaktı. Ayakkabılarını giydirdiğimiz çocuklar öyle mutlu oldular ki bende kendimi çok iyi hissettim. Çocuklarla oyunlar oynadık, o kadar keyifliydi ki anlatamam. Bu ziyaretle çok şey öğrendim.
-Çocukların gözlerindeki o mutluluk, sevinç hiçbir şeye değişilmezdi. İnsanları mutlu etmek her şeyden değerlidir. Böyle bir projede yer almaktan gurur ve sevinç duyuyorum.
-Okula vardığımızda ilk onların gözlerindeki hediye sevincini gördüm. İlk önce sınıfta getirdiğimiz ayakkabıları dağıtmaya başladık. Öğrencilerle teker teker tanışarak onlara ayakkabılarını giydirdim. Öğrencilerin başarılı olmasının tek anahtarı sevgidir.”

Amacımız eğitime katkı sağlamak

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, kitap ve kırtasiye yardımının ardından öğrencilerin yüzlerindeki mutluluğu görünce çok duygulandıklarını belirterek, "Herkes bu duyarlılığı gösterse o öğrencilerin böyle bir sorunu olmaz. Gençlerimizin yüzünde ufak bir tebessüm yarattıysak, kalplerinde bir umut ışığı olduysak ne mutlu bize. Biz bundan sonra da bölgeye ve bu sorunu yaşayan okullarımıza yardım etmeyi sürdüreceğiz. Oğuzkaan Koleji Öğrencileri’nin sosyal sorumluluk kampanyalarında bu kadar aktif olmasından dolayı gurur duyuyoruz." dedi.

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol