Öğretmen Diyarı

Kodlama dersi ile öğrenciler teknoloji hakimiyetinde bir adım önde!
Kodlama sertifikalarını alan ERA’lı öğrenciler, Kodlama dersi ile teknoloji hakimiyeti konusunda bir adım öne geçildiğini kanıtladı.

Kodlama derslerinin ilk ve ortaokullarda seçmeli, liselerde zorunlu olarak okutulması gündemde… Dersin zorunlu hale gelmesini beklemeyen ERA Kolejleri, Kodlama öğretmeye çoktan başladı. ERA Kolejleri öğrencileri, bir oyun programı kodlamayı öğrendikten sonra eğitmenlerinden sertifikalarını aldı.

ERAINTRANET”

Bilgisayarların yanı sıra hayatımıza konfor katan pek çok cihaz, yüksek teknolojiye sahip… Parmağınızı şıklatınca yanan ampuller ya da televizyon ekranından internete bağlanabilmek artık kimseyi şaşırtmıyor. Günümüz gençliği teknoloji kullanımına yatkın olsa da geleceğe yön verenler, teknolojinin dilini çözenler olacak.

Son dönemde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın çalışmalarıyla Kodlama dersi gündemde. Kodlama becerilerinin gelişmesi için Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin yanında Kodlama dersinin de öğrencilere verilmesi öneriliyor. İlk ve ortaokullarda seçmeli, liselerde ise zorunlu olması teklif edilen Kodlama eğitimi için Milli Eğitim Bakanlığı ilgili çalışmaları başlatmış durumda.

Kodlama eğitimi, çocuklarda analitik, stratejik ve matematiksel düşünme becerilerinin gelişimini olumlu yönde etkiliyor. ERA Kolejleri, dersin zorunlu hale gelmesini beklemeden öğrencilere kodlama öğretmeye başladı. ERA Kolejleri öğrencileri, oyun kodlaması yaparak sertifikalarını öğretmenlerinden aldılar.

BİR ÖĞRENCİ PROJESİ OLAN “ERAINTRANET” KULLANIMA GEÇTİ

ERA’lı öğrenciler Kodlama dersleri ile teknoloji hâkimiyeti konusunda bir adım öne geçerken, Teknoloji ve Tasarım Laboratuarı’nda gerçekleştirilen İnovasyon Atölyeleri sayesinde farklı ürünler ortaya çıkartıyorlar. İş dünyasında farklılık yaratmanın ve karlı projeler hayata geçirmenin ilk koşulu olan AR-GE ve İnovasyon kavramlarıyla henüz öğrencilik yıllarında tanışan öğrenciler, kazandıkları vizyon sayesinde geleceğin iş dünyasını şekillendirebilecek yetenekler kazanıyor. Kolejin Teknoloji ve Tasarım Laboratuarı’nda doğan projelerden biri de eğitim kurumunun binlerce öğrenci ve velisinin kullanmakta olduğu “ERAINTRANET” bilgi ve iletişim sistemi. Bir ERA Kolejleri öğrencisinin geliştirdiği bu proje, profesyonel bir yazılım firmasıyla birlikte hayata geçirildi.

 

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim