Öğretmen Diyarı

Koca: Müdürün ilk icraatı anaokulunu kendine makam binası yapmak oldu
Celalettin Cerrah'ın Osmaniye valiliği zamanında hayırsever işadamı Nuri Çomu tarafından Hasanbeyli ilçesine yaptırılan tam donanımlı ve oyun bahçeli Celalettin Cerrah Anaokulu'nun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasına dönüştürülmesi...
Celalettin Cerrah'ın Osmaniye valiliği zamanında hayırsever işadamı Nuri Çomu tarafından Hasanbeyli ilçesine yaptırılan tam donanımlı ve oyun bahçeli Celalettin Cerrah Anaokulu'nun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasına dönüştürülmesi tepki çekti.
 
Kararı eleştiren Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan Koca, Celalettin Cerrah Anaokulu'nun anaokulu çocuklarının büyük çocuklardan zarar görmemeleri için ayrı bir yere bahçeli olarak yaptırıldığını hatırlattı. Koca, anaokulunun ilçe milli eğitim müdürlüğü binası yapılmasıyla anaokulu öğrencilerinin, bahçesinde ilkokul ve ortaokul bulunan eski ilçe milli eğitim müdürlüğüne binasına taşındığını kaydetti. 
 
Hasanbeyli Belediye Başkanı Alparslan Koca, konuyla ilgili şunları söyledi: "Hayırsever iş adamı tarafından, içinde oyun gruplarının da olduğu anaokulunun açılması Hasanbeyli için çok güzel bir hizmet olmuştu. Anasınıfına giden çocukları korumak için ayrı bir yere çok hoş donanımlı bir okul yapmışlardı, bizler çok memnun olmuştuk. Duyumlarıma göre önceki milli eğitim müdürüne, ilçe milli eğitim müdürlüğü binasına dönüştürülmesi için teklif edilmiş ama çocuklar için yapıldığı gerekçesi ile kabul etmemiş. Yeni gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü göreve ilk geldiğinde galiba eski yeri beğenmedi. Hayırsever iş adamı ile görüşüp görüşmediğini bilmiyorum ama ilk işi anaokulu olarak dizayn edilen ve bahçesinde çocukların oynaması için oyun parkı bulunan tertemiz binaya kendi geçti. Anaokula giden öğrenciler de bahçesinde ilkokul ve ortaokul bulunan eski ilçe milli eğitim müdürlüğünün binasına geçirildiler."
 
 
personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol