Öğretmen Diyarı

Kazananları Okul Puanı Belirleyecek

​Liselere giriş sınavı TEOG’un ilk oturumu, dün tamamlandı. Adayların pek çoğu sınavdan güle oynaya çıktı. Dünkü oturumda, sırasıyla Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınav gerçekleşti.

Öğrencilerin zorlandığı tek ders Matematik oldu...

 

Bir milyon 300 bine yakın adayın yarıştığı sınavlarda yanlış soru yoktu. Tartışmalı bir, iki soru var hepsi o kadar.

 

Süre de fazlasıyla yetti. Peki ya heyecan? İddialı okul peşinde olanların dışında, ki onların sayısı da 50 bini geçmez, diğer öğrenciler çok rahattı...

 

Yığılma olacak!

Görünen o ki, bu yıl da TEOG’da yüzlerce şampiyon çıkacak, en yüksek puan dilimlerinde bile önemli yığılmalar olacak. En iyi okullara girişte de sonucu, okul başarı puanları belirleyecek. Virgülden sonraki on binde birlik puanlar dahi çok önemli hale gelecek.

 

Bu yüzden okuldaki diğer sınavlardan ne kadar yüksek puan alınırsa o kadar iyi olacak.

 

Geçen yıl olduğu gibi okullararası nakiller şimdiden düşünülmeye başlandı. Pek çok veli, çocuğunu tam puanla mezun edecek okullara geçmeyi planlıyor. Sınav maratonu, bugün de devam ediyor. Bugünkü oturumda, Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sınavları gerçekleştirilecek. Mazeret sınavları ise 13-14 Aralık’ta yapılacak. İkinci dönem ise merkezi ortak sınav, 29-30 Nisan 2015’te, mazeret sınavı da 16-17 Mayıs 2015’te gerçekleştirilecek.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim