Öğretmen Diyarı

Kayseri MEB den şaka gibi yazı

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, görevden aldığı okul müdürlerine şaka gibi bir yazı  gönderdi.   

İl Milli Eğitim Müdür Vekilinin imzasıyla gönderilen yazıda, puanlamada başarısız oldukları için görevden alınan iki müdüre üstün başarı belgesi ile birlikte para ödülü verilmesi yönünde karar aldı. 

 

Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı, Ali İhsan Öztürk, İl Milli Eğitim müdürlüğünün eğitimcilerle alay edilir gibi bir karara imza attığını dile getirdi.    Öztürk, puanlama sonucu başarısız gözüken iki okul müdürü ile ilgili üstün  başarılardan dolayı belge ve para ödülü verilmesi kararı alındığını hatırlattı. 

 

 

‘BAŞARILI İSE NEDEN GÖREVDEN ALINIYOR. BAŞARISIZSA NEDEN ÖDÜL VERİLİYOR’

Resmi yazıyı gösteren Öztürk, görevden alındıktan bir iki gün sonra bu yazının ilgili kişilere ulaştırıldığını belirterek, şu bilgileri verdi; “İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Tatlı imzalı, 22 Ağustos tarihine ait Kayseri Valilik makamına yazı gönderildi. Yazının girişinde, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 122. Maddesine, “Üstün Başarı Belgesi verilenlere merkezde bağlı veya ilgili bakan ve illerde valiler tarafından uygun görülmesi halinde en yüksek devlet memuru aylığının (Ek göstergesi dâhil) yüzde 200′üne kadar ödül verilebilir” hükmü hatırlatılıyor. Devamında, kimlik numaraları verilen ve üstünbaşarı belgesi olan müdürlere yüzde 200 kadar para ödüllendirilmesi talep ediliyor. Bu personelin arasında sendika üyelerimizde yer alıyor. Görevden alınan iki arkadaşımız için bu ödül verilmesi kararlaştırılıyor. Bir yanda başarısız oldukları için görevden alınan bu müdürlere başarılarından dolayıödül verilmesi kararlaştırılıyor. Başarılı ise neden görevden alınıyor. Başarısızsa neden ödül veriliyor. Bunu bile izah etmeleri gerekir.”

 

 

kamu.tv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol