Öğretmen Diyarı

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Bir İlk Daha

Çok ağır düzeyde tıbbi raporu olan Engelli çocukların, eğitim almak için ihtiyaç duydukları “Eğitsel Tanılama Raporu” almaya artık Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine gitmeyecekler. Rehberlik Araştırma Merkezi uzmanları bu çocukların evlerine giderek Eğitsel Tanılama Çalışmalarını ev ortamında yapacaklar.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Eğitim İçin Engel Kalmasın” Projesini hayata geçirdi. Projenin İlk çalışması kapsamında,  Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu’nun da katılımıyla doğuştan hem bedensel hem de zihinsel engelli Mehmet Kömür ve kız kardeşi Rabia Kömür ’ün evine Rehberlik Araştırma Merkezi Uzmanlarıyla gidildi.

Özel Eğitim hizmetleri kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Kayseri Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “Türkiye’de bir ilke daha imza atıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok ağır düzeyde engelli olan çocuklarımızın tanılama işlemlerini ev ortamında yapacağız bunun için Rehberlik ve Araştırma Merkezimize araç tahsis ettik. Bürokratik işlemleri asgariye indirmeyi hedefliyoruz.  Kayseri’de 7432 eğitime muhtaç engellimiz var. Bunların eğitimini yapmak zorundayız, bu gibi öğrencimizin velisi ve kendisinin rapor alması için Rehberlik Araştırma Merkezlerine birkaç kere gelmesi lazım. Bu, hem veli için hem de öğrenci için zor bir durum. Bizde bunları göz önüne alarak oluşturulan uzman ekiplerimizle artık evlerine giderek çok ağır düzeyde tıbbi raporu olan Engelli çocukların ve ailelerinin iş ve işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. İnşallah bu projemiz tüm Türkiye’ye yayılır ve ailelerin mağduriyeti giderilmiş olur” dedi.

Engelli öğrencilerimizin velisi Baba Nevzat Kömür ise “böyle bir projenin hayata geçirilmesi bizim gibi aileleri çok rahatlatacak” diyerek teşekkürlerini iletti.

Proje kapsamında eğitim uzmanlarıyla birlikte Aileyi ziyaret eden Kayseri Milli Eğitim Müdürümüz Bilal Yılmaz Çandıroğlu yanında getirdiği hediyelerle engelli kardeşleri sevindirdi.

Kaynak: turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim