Öğretmen Diyarı

Kaymakam, öğretmeni salondan attırdı

Başından geçenleri İlke Haber Ajansı'na anlatan Uzman Öğretmen Erdur, Ergani Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmeni olduğunu belirterek, "Hastalık ile ilgili sunumu, Diyarbakır'da özel bir hastanenin doktorları veriyorlardı. Sunumda, bölgede Çermik Hastalığı'nın çok yaygın olduğu belirtilerek, hastalığın sebep ve sonuçları üzerinde duruldu. Sunumun sonunda izleyicilerden görüş bildirmek isteyenler soruldu.

Görüş bildirmek için bana söz hakkı verildi. Ben de, 'Keşke Ergani'nin imarından sorumlu olan yetkililer de burada olsaydılar, o zaman sunum amacına ulaşmış olacaktı. Çünkü Ergani'nin sokaklarında parke taşlarının altına dolgu maddesi olarak Asbest içeren beyaz toprak kullanılmaktadır. Yetkililer bu konuda bilgi sahibi olacaktılar ve sunum amacına ulaşmış olacaktı. Maalesef yetkililerimiz bu konuda yeteri kadar duyarlı değiller' ifadelerini kullandım" dedi.

"Yetkili Benim Otur Yerine"

Bu görüşünü belirttikten sonra Ergani Kaymakamı Erdinç Yılmaz'ın oturduğu yerden kendisine kızdığını ve öğrencilerinin yanında rencide ettiğini, öğretmenlik mesleğine yakışmayan bir tavırla hitap ettiğini söyleyen Erdur, Kaymakam'ın yüksek sesle kendisine, "Yetkili benim otur yerine" dediğini iddia etti.

"Seni Dinlemiyoruz Çık Dışarı"

Erdur daha sonra kendisinin, "Efendim ben sizi eleştirmiyorum Ergani sokaklarını kaymakamlık yapmıyor belediye yapıyor, sözlerimi bitirmem gerekir o yüzden oturamam" ifadelerinden sonra Kaymakam'ın kendisine, yüksek ve azarlayıcı bir şekilde, "Seni dinlemiyoruz çık dışarı" diyerek üzerine yürüdüğünü ileri sürdü.

Bunun üzerine sözlerini bitiremeden salonda bulunan polisler tarafında kolundan tutularak dışarı çıkarıldığını ifade eden Uzman Öğretmen Erdur, öğretmenlerine yapılan bu hakareti gören okul öğrencilerinin salonu terk etmek istedikleri fakat okul idarecilerinin buna engel olup öğrencileri zorla içeride tuttuğunu söylediDikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol