Öğretmen Diyarı

Kayışkıran, 'Dershanelere Vakit Kaybetmeden Kaydınızı Yaptırabilirsiniz'

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkililerinin, sanki ortada hala bir belirsizlik varmış gibi hava estirerek fiili durum oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Kayışkıran, "Milli Eğitim Bakanlığı da daha fazla suç işlemek istemiyorsa, bu konuda bütün dershanelere hukuksuz dayatmalardan ve oyalama taktiğinden vazgeçmeli.” dedi.


Mahkeme Açık Ve Net Bir Karar Vermiştir


Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla Ülkedeki dershanelere ilişkin ortaya çıkan kaos ortamının son bulduğunu belirten Pak Eğitim İşçileri Sendikası Genel Başkanı Kayışkıran, “Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, sanki hala belirsizlik varmış gibi bir hava estirerek fiili durum oluşturmaya çalışıyor. Bu tavırların hiçbir meşru ve hukuki dayanağı yoktur. Çünkü en üst yargı makamı olarak Yüksek Mahkeme açık ve net bir karar vermiştir ve şu an itibariyle dershaneler, geçmişte yaptıkları bütün eğitim faaliyetlerini sürdürme hakkına yeniden kavuşmuştur.” ifadelerini kullandı. 


Eğitim Takvimini Geciktirmeyin


Dershanelerin kayıt alabileceğini ve ders planlamalarını hazırlayabileceklerini belirten Kayışkıran, dönüşüm başvurusu yapanların dershane olarak devam edebileceklerini ve “Bunu engelleyici bütün dayatmalar, kimden gelirse gelsin suçtur.” dedi.


Kayışkıran, dershane işletmecilerine, velilere ve tüm ilgili yerlere açıklamada bulurdu. “Eğitim takviminin gecikmemesi ve sorunlar yaşanmaması için vakit yitirmeden kayıt işlemlerinizi yaptırın. Bu konularda size sorun çıkaracak olanlar olursa, onlar hakkında suç duyurusunda bulunun. Ayrıca durumu bize de iletin." ifadelerini kullandı.

 

kaynak:sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol