Öğretmen Diyarı

​Kasım Memur Alımlarına Kimler Başvuramayacak?

Memur Adaylarına Hatırlatma!

 

GAZETEKAMU / ÖZEL HABER - ZEKİ KARA

 

2014-2 Merkezi memur yerleştirmeleri yaklaşıyor. DPB, kurumların bildirdiği kadroları incelemeye ve onaylamaya devam ediyor. Kurumda gizlilik ilkesine önem verildiği için kadrolarla ilgili dışarıya bilgi sızdırılmıyor. En erken Kasım ayının 1. haftasından sonra kadro dağılımları açıklanacaktır. Memur adaylarına yönelik bilgilendirmelerimize devam ediyoruz.

 

Bazı Adayların Başvurularını Sistem Otomatik Engelleyecek!

 

Sınav başvurularında belirtilen tarihlerdeki ayrıntılara dikkat etmeyenler aldıkları puanlarla memur olamayacaklardır. ÖSYM, 2014-2 Kasım Merkezi memur alımlarında ve diğer merkezi alımlarda aşağıdaki adayların tercih yapmalarını otomatik olarak engelleyecektir.

 

1)Orta öğretim düzeyinde sınava başvuran; ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (14 Mayıs 2014 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olanadaylar)

 

2)Orta öğretim düzeyinde sınava başvuran; ancak, sınava başvurduğu dönemde ön lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (24 Temmuz 2014 tarihi ve öncesinde bir ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar)

 

3)Ön lisans düzeyinde sınava başvuran; ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini

 

bildirmeyen adayların (14 Mayıs 2014 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan

 

adaylar) tercih yapmaları sistem tarafından engellenecektir.

 

Kimler Başvuramayacak?

 

1)18 yaşını doldurmayanlar memurluk tercihinde bulunamayacaklardır. (Bir meslek veya sanat okulunu bitirenler en az 15 yaşını doldurmuş olmak ve Türk Medeni Kanununun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almak şartıyla Devlet memurluklarına atanabilirler.)

 

2)Askerlik şartında Bakaya durumda bulunan adaylar.

 

3)Kamu haklarından mahrum bulunanlar.

 

4)Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası almış olanlar.

 

5)Orta Öğretim KPSS ‘ye girip de 12. sınıfta okuyan veya mezun olamamış adaylar Kasım ayında tercih yapamayacaktır.

 

6)Ön lisans KPSS’ye girip de 2. sınıfta olan veya mezun olamamış adaylar tercih yapamayacaklardır.

 

7)Lisans KPSS’ye girdiği halde 3. ve 4. sınıfta okuyan veya mezun olamamış adaylar tercih yapamayacaktır.

 

Memur Adaylarına Hatırlatma!

 

Yönetmelik hükümleri gereğince 2014-2 Kasım merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylardan yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirilen ancak yerleştirildiği kadro/pozisyonun niteliğini taşımadığı tespit edilen ya da yerleştirilerek ataması yapılanlar, daha sonraki merkezi yerleştirme işlemlerinde yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamayacaklardır. Tercihte bulunacak adayların mağdur olmamaları açısından bu hususa dikkat etmeleri ayrıca önem arz etmektedir.

 

KULİS BİLGİSİ = Sağlık Bakanlığı’nın Kasım yerleştirmelerinde “Hemşire” alımı yapacağı ve diğer bölümlerden pek kadro bildirmediği söyleniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın iyi bir sayıda memur alacağı (1000+) ifade ediliyor. Alınacak toplam memur sayısının az olacağı herkesçe tahmin ediliyor. Tahminlerimizin de altında bir sayının olduğu konuşuluyor.

kaynak:  "www.gazetekamu.com"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim