Öğretmen Diyarı

Karşıyaka Belediyesi bin öğrenciye burs verecek

Başvurular 28 Eylül'de başlayacak. Başkan Akpınar, "Evlatlarımızın geleceği, dolayısıyla hepimizin geleceği için önceliğimiz eğitimdir. Her zaman ve her şartta destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

SON BAŞVURU 16 EKİM

Ekonomik zorluklar içinde okumaya çalışan öğrencilere destek olmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı ile birlikte, burs programını da başlatıyor. Geri ödemesiz eğitim bursu için 28 Eylül - 16 Ekim tarihleri arasında, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne başvuru yapılabilecek.

8 AY ÖDEME YAPILACAK

Bu yıl bin öğrenciye ulaşması hedeflenen burslardan; Karşıyaka ilçe sınırları dahilinde ikamet eden, maddi olanakları kısıtlı, ilkokul, ortaokul ve lise kurumlarında okuyan öğrenciler yararlanabilecek. Yapılacak değerlendirmeler sonucunda burs almaya hak kazanacak öğrencilere, 8 ay boyunca maddi destek sağlanacak. İlkokul ve ortaokul öğrencilerine aylık 75 TL, lise öğrencilerine ise aylık 100 TL ödeme yapılacak.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Maddi olanakları kısıtlı olan öğrencilerimizin eğitim yaşamlarına bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek adına bu yıl da burs desteğimizi başlatıyoruz. Bu burslarımızın geri ödemesi yok. Çocuklarımızdan tek beklentimiz; derslerine dört elle sarılmaları, başarılı ve örnek bireyler olarak yetişmeleridir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımıza eğitimde fırsat eşitliği yaratmak, imkanlarımız ölçüsünde her türlü desteği sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Yasal olarak ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrencilere belediye bütçesinden burs verebilen Karşıyaka Belediyesi, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri için ise apartmanları ve sivil toplum kuruluşlarını örgütleyerek 'Karşıyaka'nın Filizleri' projesini yürütüyor. Bu proje kapsamında da 200'ün üzerinde üniversiteli, karşılıksız burs desteği alıyor.

 

İhlas Haber Ajansı
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol