Öğretmen Diyarı

Karne alan öğrenciden kaymakama tepki:

Kaymakam Cengiz Cantürk, İlçe Milli Eğtim Müdürü Aziz Dağıstan, Milli Eğitim Şube Müdürü İlyas Mercan, Anamur Ortaokulu’nda karne dağıtım törenine katıldı. Okul Müdürü Mustafa Kaplan ve Okul Aile Birliği Başkanı Varol Günay ile 8-C sınıfına giren Kaymakam Cantürk, okulların bir hafta uzatıldığını ve öğrencilerin pazartesi gelmesi gerektiğini söyleyerek espri yaptı.

Bunu duyan arka sıralarda oturan Nil Toksagül ’Şaka mı yapıyorsunuz?’ diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine Cantürk şaka yaptığını söyleyince biraz sakinleşen Toksagül, ayağa kalkıp "Sabahın köründe bizi okula getiriyorsunuz. Kahvaltı yapmadan, uykumuzu almadan geliyoruz. İlk üç derste sıralarda uyuyoruz. Hiçbir şey anlamıyoruz. Sayın Bakana söyleyin de bunu düzeltsin." dedi.

Sınıf Öğretmeni Medine Yalçın Rıdvanağaoğlu ise, Nil Toksagül’ün azimli ve hakkını sonuna kadar savunan bir öğrenci olduğunu kaydederek, "Haklıysa mutlaka hakkını alır." dedi.

Toplam 12 bin öğrencinin eğitim gördüğü ilçede ortaokul ve ilkokul olmak üzere ikili eğitim görüldüğü, ortaokul öğrencilerinin sabah saat 06.30’da, ilkokul öğrencilerinin ise öğleden sonra ders başı yaptıkları belirtildi.

 

Kaynak: Yurt Gazetesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol