Öğretmen Diyarı

KARGEM’den öğrencilere karne hediyesi; ücretsiz İngilizce eğitimi!
KARGEM öğrencileri, bir aylık ücretsiz kurs programıyla İngilizce konuşma becerilerini geliştirme fırsatı yakalayacak.

Karşıyakalı çocuk ve gençlere ücretsiz eğitim desteği sağlayan Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), Türk Amerikan Derneği Karşıyaka Şubesi işbirliğiyle 2 bin öğrencisine karne hediyesi verecek. 

KARGEM öğrencileri, bir aylık ücretsiz kurs programıyla İngilizce konuşma becerilerini geliştirme fırsatı yakalayacak.

Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), hem öğrencilerin yarı yıl tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak hem de İngilizce eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla Türk Amerikan Derneği Karşıyaka Şubesi ile işbirliği yaptı. Bu kapsamda, KARGEM’de öğrenim gören yaklaşık 2 bin öğrenci, derneğin ‘İngilizce Konuşma Kulübü’ programından bir ay ücretsiz olarak yararlanacak.

YABANCI ÖĞRETMENLERDEN DERS ALACAKLAR

5 ile 12. sınıf aralığındaki KARGEM’li öğrenciler, yapılan seviye belirleme sınavına göre gruplar halinde eğitim alacak. Yabancı öğretmenlerin de katılacağı derslerde; çeşitli konu başlıkları altında İngilizce konuşma alıştırmaları ve tartışmalar yapılacak. Öğrenciler teorik bilgilerini pratiğe dönüştürme şansını yakalarken, İngilizce iletişim becerilerini geliştirmiş olacak.

“ÜCRETSİZ EĞİTİMLERLE GELECEĞE HAZIRLANIYORLAR”

Çocukları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 

“KARGEM; çocuklarımızın hem okullarında hem de TEOG ile YGS ve LYS’de başarılarını artırmalarına katkı sağlamak amacıyla ücretsiz eğitim desteği sağlıyor. Diğer taraftan da sosyal ve kültürel gelişimleri için pek çok etkinlik ve organizasyona imza atılıyor. Merkezimizde; sorumluluk sahibi, çalışkan, sosyal, evrensel ve insancıl bakış açısına sahip bireyler yetişiyor. İngilizce Konuşma Kulübü ile de çocuklarımıza hem zevkli hem de eğitici bir armağan vermek istedik. Tüm çocuklarımıza iyi tatiller ve başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak:(ANKA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol