Öğretmen Diyarı

Kar yağışı öğretmene pahalıya patladı

Hava durumu Türkiye için pek iç açıcı olmadığından dolayı bir çok köy öğretmenimiz okullarına bugün gidememiş ve bir hafta boyunca da gidemeyeceğe benziyor. Öğretmenlerimiz okullarına gidemekleri her gün için maddi kayba uğruyorlar. Bir sınıf öğretmeni hafta sonu köyü gidemediği için günlük 60 TL, haftalık 136 TL maddi zarara uğruyor.


Yönetmelikte eğer il ve ilçe amirleri tatil kararı almazsa herhangi bir nedenle eğitime ara verilmesi kararlaştırılan il ve ilçelerde görev yapan eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmamış sayılacaklarından ek ders ücretleri eksik ödenecektir.


Öğretmenlerimizin bu hafta daha fazla mağdur olmaması için zorunlu yapılan tatillerde (kendi insiyatifi olmayan durumlarda) ek dersleri ödenmesi gerekir.

MebPersoneli.Com olarak kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen il ve ilçelerde görev yapan eğitim kurumu yöneticileri ile öğretmenlerin, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacakları için ek ders ücretlerinde herhangi bir kesinti yapılmadan ödeme yapılması gerektiğine inanmaktayız.


Yürülükte olan yönetmelik ise şu şekilde;


Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 29.05.2012 tarihli ve 2012/1 sayılı Kararının “II. Eğitim, Öğretim Ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Hükümler” bölümü “Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller” başlıklı 24. maddesi şu şekildedir:


“(1) 01.09.2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

http://mebpersoneli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim