Öğretmen Diyarı

KAR TATİLİNE TELAFİ EĞİTİMİ

Türkiye son yılların en sert kış koşullarını yaşadı.
Olumsuz hava koşulları, soğuk hava ve kar yağışının etkili olduğu günlerde resmi ve özel tüm eğitim kurumları 4 gün tatil edildi.
Öğrenciler okula gidemedikleri için derslerinden geri kaldı, sınavlara giremedi, öğretmenler ek ders ücreti alamadı.
Kar tatilini öğrenciler okula gitmeden önce yaparak yerinde ve takdir edilecek bir karar alan Vali Güzeloğlu ve milli eğitim il müdürü Çelik, öğrenci ve öğretmenlerin mağduriyetini de düşündü.
6-7-8-9 Ocak tarihlerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayan derslerin telafisi için karar aldı.
Buna göre, 4 günlük kar tatili nedeniyle yapılamayan derslerin telafisi amacıyla ilk ders Cumartesi günü.
diğer 3 günün telafisi ise sömestr tatili sonrası milli eğitimin belirleyeceği hafta sonları yapılacak.
Öğrenciler derslerden geri kalmamış, öğretmenler de tatil nedeniyle alamadıkları ek ders ücretini almış olacak.
 
KENT KONUTTA ‘İŞLEM’ TAMAM
 
Kent Konut’ta Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek’e yüzde 30’a varan özel indirimle 3 daire bir dükkan satılmasının ardından başlatılan soruşturma sonuçlandı.
Müfettişlerin raporu doğrultusunda, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ve genel sekreter Tahir Büyükakın’ın talimatıyla birim müdürleri ile ilgili operasyon da  tamamlandı.
Daha öncede yazdığım gibi, dağ fare doğurdu. Suçsuz bulunan İl Başkanı Civelek, Kent Konut’un kendisine uyguladığı yüzde 30’a varan özel indirim farkını faizi ile ödedi.
Neymiş efendim; Civelek, çalışmadığı halde Büyükşehir Belediyesinde çalışıyormuş, taksitle aldığı daireleri peşin almış gibi gösterilerek kendisine yüzde 30 özel indirim yapıldığını bilmiyormuş!
Kent Konut’un yalnız kendisine değil yakınlarına, Ak Partililere, üniversite hocalarına, hakim ve savcılara da özel indirimler yapmasına aracı olduğundan indirimin herkese yapıldığını sanıyormuş!
Ak Parti İl Başkanı Civelek’in hiçbir sorumluluğu ve kusurunun bulunmadığı Kent Konut daire satışlarında fatura birim müdürlerine çıkartıldı.
Genel müdür yardımcısı Yasin Akın’ın Kent Konut ile ilişkisi kesildi ama Civelek’in ricası üzerine Belde AŞ’ye gönderildi.
Bilgi İşlem ve Lojistik Müdürü Hayati Yılmaz, Etüt Proje Müdürü Dursun Beyhan, Satış ve Pazarlama Müdürü Emine Zer, Finans Muhasebe ve İnsan Kaynakları Müdürü Çiğdem Yılmaz, Satın Alma Müdürü Mehmet Akkaya hatalı bulundukları için iş akitleri iptal edildi, tazminatları ödenerek işlerine son verildi.
 
YENİDEN YAPILANIYOR

Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek’in özel indirimli daire alımıyla patlayan Kent Konut, soruşturma ve operasyonun ardından yeniden yapılandırılıyor.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Kent Konut Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın şaibelerle, dedikodularla yıpratılan, özel indirimlerle zarar ettirilen Kent Konut’a kurumsal kimlik kazandırmak için düğmeye bastı.
Kent Konut’un son günlerde ayyuka çıkan kötü imajını silmek, şeffaflığı ve hesap verebilirliği öne çıkararak yeniden yapılandırmaya gitti.
Bir süre önce gazetemize yaptığı açıklamada, “Kent Konut’taki 3 genel müdür yardımcısı kadrosunu iptal ettik. Kurumu güçlü birim müdürleri ve altlarında çalışacak deneyimli şeflerle yöneteceğiz” dediği gibi kurumu küçültme kararı aldı.
İlk iş olarak 3 genel müdür yardımcısı kadrosunu iptal etti. Birim müdürlüklerini yeniden düzenleyerek 8 olan müdür sayısını 4’e indirildi.
Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın tasarrufuyla Finansman, Muhasebe, İnsan Kaynakları Müdürlüğünün başına kurum içinden deneyimli, mali müşavir sertifikası bulunan Nesrin Yaman getirildi.
Şantiyeler Müdürlüğünü vekaleten yürüten Erhan Coşan’ın bu görevi asaleten yürütmesi istendi.
Planlama, İhale ve Hakediş Müdürü Kadir Kandemir’in görevine devam etmesi uygun görüldü.
Kurumla ilişkisinin kesilmesine kesin gözle bakılırken önümüzdeki günlerde emekliye ayrılacağını söyleyen Kentsel Dönüşüm ve Emlak Müdürü Hasan Zer görevine,Yönetim Kurulu Başkanı Büyükakın izin verdiği süre devam edecek.

 

Galip ATAMAN

galipataman@mynet.com


demokratgebze.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim