Öğretmen Diyarı

Kapatılan okullardaki öğrencilere ne olacak? Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin açıkladı!

Özel okullara kapatma kararı sonrası öğrencilerin nerede eğitim göreceğine ilişkin olarak açıklama yapan Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf Tekin, kapatılan okullardaki 138 bin öğrenci MEB okullarına nakledileceğini söyledi.

Müsteşar Tekin, 22 bin öğretmenin ayıklanacağını da belirtti. Yusuf Tekin, açığa alınan öğretmenlerin göreve geri iade yapılmasını düşünmediğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan ve FETÖ örgütüyle irtibatlı olduğu iddia edilen 15 bin 200 kamu personeli soruşturma kapsamında açığa alınmış, 21 bin öğretmenin de lisansı iptal edilmişti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NDAN LİSANS İPTALİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu teşebbüs devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir.

Bu olay da göstermiştir ki, mezkûr terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır.

Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Ayrıca Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları devam etmekte olup, kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim