Öğretmen Diyarı

Kapatılan Okullara Ödenen Kayıt Ücretleri Geri Ödenecek Mi? Maliye Bakanlığı'ndan açıklama.
 Kapanan Okullara Daha Önce Ödenen Paralar Ne Olacak? 

Kapatılan bin civarında özel okul içerisinde öğrenim gören 135 bin öğrencinin kayıt paralarının ne olacağı konusunda hala net bir bilgi alınamadı. Kapatılan okullardaki öğrencilerin aileleri konu hakkında nereye gitse kapılar yüzüne kapanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, konu ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı'na işaret ederken, Maliye Bakanlığı'ndan dün yapılan açıklamalada ödemelerle ilgili herhangi bir çalışmanın bulunmadığı bildirildi. 
15 Temmuz 2016 FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında OHAL ile birlikte çıkarılan KHK'lerle bine yakın özel okul kapatıldı. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, kapatılan okullar için daha önce kayıt parası ödemiş veliler muhattap bulmakta zorlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na ve diğer kurumlara müracat eden velilere "Mevcut okul yönetiminden paralarını alacaklar" denilmiş, sonrasında ise Maliye Bakanlığı işaret edilmiş. 


 Maliye Bakanlığı'ndan kapatılan okullar ile alakalı dün yapılan açıklamada söz konusu duruma ait tüm sorular yanıtsız kalmış durumda. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ; "667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde kapatılan okullara ait taşınmazlar ve diğer varlıklar Hazine’ye devredilmiştir. Maliye Bakanlığı olarak, bu devir işlemleri yapılmış olup, söz konusu varlıklara ilişkin diğer işlemlere devam edilmektedir. Bakanlığımızca, veliler tarafından ödenen kayıt ücretlerinin iadesine ilişkin yapılmakta olan bir çalışma bulunmamaktadır" denildi.

Kaynak: Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim