Öğretmen Diyarı

İYİ ÖRNEKLER EĞİTİMCİLERLE BULUŞTU

ERG Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ergüder’in açılış konuşmasıyla başlayan konferans Sabancı Üniversitesi Rektörünün konuşmasıyla devam etti.Eğitimde Ayrımcılıkla Mücadele paneliyle devam eden konferansta panelin moderatörlüğünü CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa yaptı. Eğitimde neden bu kadar ilgilendiğinin sık sık sorulduğunu söyleyen Emin Çapa, ekonominin önemli başlıklarından birinin de fırsat eşitliği, istihdam, gelir düşüklüğü ile mücadele vb. konuları kapsadığını tam da bu noktada ekonominin eğitimden ayrı düşünülemeyeceğini, ifade etti. 16, 18 ve 22 yaşında 3 gencin katılımıyla gerçekleşen panel sonrasında poster bildiriler ve sözlü bildirilere geçildi.

          12. Eğitimde İyi Örnekler Konferansının ana teması “Eğitimde ayrımcılıkla mücadele”.  57 ilden 835 başvuru yapıldığı, bu başvurular arasından 101 sözel bildiri ve 44 poster bildirinin seçildiği belirtildi.

 

Bu yılki konferansta kabul edilen bildiriler

 

*  Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Alanında Yenilikçi Uygulamalar ve Materyaller

*  Dil Öğretimi ve Eğitimi 

*  Sanatsal ve Sportif Etkinlikler

*  Erken Çocukluk Eğitimi

*  Okullarda Katılımcı Karar Alma Süreçleri

*  Psikolojik Danışma ve Rehberlik

*  Eğitimde Ayrımcılıkla Mücadele

 

Konu başlıklarında değerlendirilerek sonuçlandırıldı.

 

12. si düzenlenen iyi örnekler konferansının eğitim sistemine katkısı ne olacak diye bakarsak;

1- Katılımcıların her birinde farklı bir bakış açısı geliştirecek ve iyi örnekleri kendi okuluna transfer ederek çarpan etkisini artıracaktır.

2- ERG iyi örneklerin sonuçlarını MEB ile paylaşarak başarılı sonuçların diğer okullara yaygınlaştırılmasını sağlayabilecektir.

3- Eğitimcilerin konferansa başvuruları desteklenerek, güzel çalışmaları olan okulların ülke genelinden gelen katılımcılarla paylaşılarak okul personelinin, okullarına aidiyet duyguları desteklenerek başarılı çalışma yapmaları sağlanacaktır.

 

Önemli olan iyi örnekleri birbirleriyle buluşturan ERG’nin eğitim adına ticari kaygı gözetmeksizin, bu çalışmaları yıllardır yapıyor olması ve profesyonellerin birbirleriyle tanışarak bakış açılarının gelişmesine katkı sağlıyor olmasıdır. Bu bağlamda tüm ERG çalışanlarına ve Sabancı Üniversitesi teşekkürler.

 

Gün boyu devam eden çalışmalar başarıyla sonlandı. ERG yine bir iyi örnekler konferansını başarıyla tamamlamış oldu.

Saygılar

 

 

Memurburda.com Özel/

Sokak Savcısı (sokaksavcs@gmail.com)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol