Bu haber kez okundu.

“İYİ ÖĞRENCİLER” İLE “ÖĞRENCİLER” ARASINDAKİ FARKLAR

·       İYİ ÖĞRENCİLER, KENDİLERİNE, AİLELERİNE VE ÜLKELERİNE KARŞI SORUMLULUK HİSSİ TAŞIRLAR, ÖĞRENCİLER SADECE “DERSLERE GİRER VE ÇIKAR”

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, ANLAMADIKLARI KONULARIN ÜZERİNE GİDER, ÇALIŞIR, ARAŞTIRIR, VE ÖĞRENİRLER, ÖĞRENCİLER İSE “BU DERSİ ANLAMIYORUM, BU DERSE NE GEREK VAR ?” DERLER.

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, “BU DERSİ DAHA İYİ ÖĞRENMENİN BİR YOLU VARDIR!” DERKEN, ÖĞRENCİLER, “BU HOCADAN KOPYA ÇEKMENİN MUTLAKA BİR YOLU VARDIR” DER.

 

·        İYİ ÖĞRENCİLER, “BU KONUYU ARAŞTIRIP, ÖĞRENEYİM” DER, ÖĞRENCİLER, “BU DERSİ KİMSE ANLAMAMIŞ, SEN Mİ ANLAYACAKSIN? BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER” DER VE KOPYA ÇEKME TEKNİKLERİNİ ARAŞTIRIR.

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, BİR DERSTEN KALINCA “BEN ÇALIŞMADIM/ÇALIŞAMADIM, KALDIM” DER, ÖĞRENCİLER “HOCA BENİ BIRAKTI” DER.

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, DERSE DEVAM EDER, DERSİ DİNLER VE SORU SORARLAR, ÖĞRENCİLER, DERSE DEVAM ETMEZ, DEVAM ETSE BİLE ARKA SIRALARDA OTURUR VE MEMLEKET SORUNLARINI TARTIŞIR?!

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, BİR DERSTEN KALMAKTAN KORKMAZLAR, “ÖĞRENMEYİ” AMAÇ EDİNİRLER; ÖĞRENCİLER, KALMAYI DOĞAL BİR YAŞAM TARZI OLARAK KABUL EDERLER.

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, ÇOK ÇALIŞIR VE HER ZAMAN BOŞ VAKİTLERİ VARDIR; ÖĞRENCİLER İSE NEDENSE DERS ÇALIŞMAYA VAKİT BULAMAZLAR.

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER’İN “GELECEK” BİLİNCİ VE KAYGISI VARDIR, GELECEKLERİNİ PLANLARLAR, ÖĞRENCİLER GELECEĞE İLİŞKİN KAYGI TAŞIMAZLAR, BABA/AMCA'LARA  GÜVENİR, TORPİLİN HER KAPIYI AÇACAĞINI SANIRLAR.

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, “İYİYİM AMA YETERİNCE DEĞİL” DER, ÖĞRENCİLER, “KÖTÜYÜM AMA BAŞKALARI BENDEN KADAR KÖTÜ” DER.

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, MEZUN OLUNCA İYİ İŞ BULUR VE HAYATLARINDAN MEMNUNDURLAR; ÖĞRENCİLER MEZUN OLABİLİR VE İŞ BULABİLİRLERSE (GENELLİKLE MESLEKLERİ DIŞINDA BİR İŞTE) ASGARİ ÜCRETİN 2 KATI MAAŞLA ÇALIŞIRLAR.

 

·       İYİ ÖĞRENCİLER, “MESLEK SAHİBİ OLMAK İSTER”, ÖĞRENCİLER İSE SADECE “DİPLOMA ALMAK” DERDİNDEDİR.

 

 

SON SÖZ:     TAHSİL CEHALETİ ALIR, EŞEKLİK BAKİ KALIR.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber