Öğretmen Diyarı

İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME HAKKI GELİYOR!

Milli Eğitim Bakanlığında görevden alınan il milli eğitim müdür yardımcıları ve ilçe milli eğitim müdürlerinin durumlarıyla ilgili sıkıntılar devam ediyor. Geçen hafta Ankara’da bir toplantıda il milli eğitim müdürleri konuyla ilgili rahatsızlıklarını dile getirmişler. İl merkezlerine toplanacak olan eğitim uzmanlarının çalışmalarını zorlaştıracağını ve hiyerarşik olarak sıkıntı çıkarabileceklerini dile getiren il müdürlerinin bu ifadeleri üzerine Bakanlık birtakım tedbirler alma yoluna gidecek gibi görünüyor.

 

Konuyla ilgili ön plana çıkan ilk tedbir eğitim uzmanlarına isteğe bağlı iller arası yer değiştirme hakkı tanınması oldu. Yapılacak çalışmayla eğitim uzmanlarına illerdeki kontenjanları nispetinde sistem üzerinden tayin hakkı tanınacak. Yalnız burada yapılması gereken şey konunun sürüncemede bırakılmamasıdır. Eşlerinin görevleri ve çocuklarının eğitim durumları göz önünde tutularak bu çalışmanın en geç temmuz ayı ortasına kadar tamamlanması gerekmektedir.

 

Bu arada ulaştığımız bazı kulis bilgilerine göre MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, eğitim uzmanlarının yeniden göreve gelmelerinin mümkün olmayacağını dile getirmiş. Tekin yakın çevresine: “AYM kararı olumsuz dahi çıksa eki yöneticiler kesinlikle görevde kalamayacak, gerekirse şahsa bağlı ilçe müdürlüğü ihdas edip yine eski yöneticileri aktif göreve gelmeyecek.” demiş.

 

Anlaşılan o ki Milli Eğitim Bakanlığında öyle hamleler yapılacak ki neredeyse taş üstünde taş bırakılmayacak.

 

Bu gidiş gidiş değil de bakalım tünelin ucu nereye çıkacak?

 

 

 

Oğuz AVŞAROĞLU

 

Personelmeb.net

 

 

 

www.personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol