Öğretmen Diyarı

İşte okulların tatil olduğu iller

Yurdun büyük bölümünü beyaza bürüyen karla birlikte birçok kentte de okullar tatil edildi. Şehirmerkezinde kar kalınlığının 40 santimi bulduğu Artvin'de okullar bir günlük ara verilirken, Balıkesir'de ise okulların bugün ve yarın tatil olduğuaçıklandıKar nedeniyle ilçelerinde eğitiminaksadığı kentler ve tatil süreleri şöyle oluştu: Bartın (1 gün), Batman (1 gün), Bitlis (1 gün), Bursa (1gün), Bolu (1 gün), Diyarbakır (1 gün), Düzce (1gün), Elazığ (1 gün), Gaziantep (1 gün), Kastamonu (1 gün), Giresun (1 gün), Gümüşhane(1 gün), Hatay (1 gün), Hakkari (1 gün), Karabük (1gün), Kütahya (1 gün), Kilis (1 gün), Konya (1 gün), Karaman (1 gün), Niğde (1 gün), Mardin (1 gün), Nevşehir (1 gün), Ordu (bazı ilçelerde 2, bazılarında 3 gün), Rize (1 gün), Sakarya (1 gün), Samsun (1gün), Siirt (1 gün), Şırnak (2 gün), Trabzon (1 gün), Yozgat (1 gün), Van (1 gün). Kar tatilinin '1 gün' olduğu kentlerde bugün okulların açık olması bekleniyor. Bu arada tatil en çok da çocuklara yaradı. Yağan karın tadını kartopu oyna-yarak ve beyazlar üzerinde kayarak çıkaran çocuklar eğitime verilen kısa arayı stres atarak değerlendirdi.

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın Sincik ilçesinde etkili olan kar nedeniyle okullarda yarın eğitime araverilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toprak, yaptığı yazılı açıklamada, ilçede yoğun kar yağışı nedeniyleeğitime yarın ara verileceğini bildirdi.

Toprak açıklamasında şunları kaydetti:

''İlçemiz ve köylerinde etkili olan kar yağışından dolayı bir çok köy yolu kapandı. İlçe merkez ve köyokulları, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar neticesinde bir gün tatil edildi.''

BALIKESİR (AA) - Balıkesir merkez ve köylerde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildi.

Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji'den alınan bilgilere göre, bölgede dünden bu yana devam eden yoğun kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği belirtildi.

Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile il merkezi ve köylerde ulaşımda meydana gelen olumsuzluklar da dikkate alınarak, ilk ve orta dereceli okullarda yarın da eğitim ve öğretime ara verildiği bildirilen açıklamada, kamuda çalışan hamile ve özürlü memurların da idari izinli sayılacakları kaydedildi.

BATMAN (MEM) - İlimiz merkezinde kar yağışının devam etmesinin ulaşımda sıkıntılar yaratacağı düşünülerek, 12/12/2013 Perşembe günü İlimiz merkeze bağlı; Okulöncesiİlkokul, Ortaokul veOrtaöğretim okullarının tümü İl Hıfzısıhha Kurulu Kararı gereğince 1 (bir) günlük tatil edilmiştir.

BİTLİS (DHA) - Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada da il merkezi ile Ahlat, Adilcevaz, Tatvan, Hizan, Güroymak ve Mutki ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar ile liselerin birgün süreyle tatil edildiği kaydedilerek, kamuda görevli hamile ve engellilere de bir günlük izin verildiği ifade edildi.

BOLU (CHA) - Bolu'da 3 gündür aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle okulların yarın da tatiledilmesine karar verildi. İlk ve orta okullar tatil edilirken liselerin eğitime devam edilmesi kararlaştırıldı.Özel Eğitim Okulları'da perşembe ve cuma günü tatil edildi. İlçelerde ise karar kaymakamlara bırakılacak

Devam eden yoğun kar yağışı sonrasında Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Perşembe günü "Merkez ilçede ilk ve orta okullar tatil, liseler eğitime devam edecek.İlçelerde kararı kaymakamlar verecek."açıklamasında bulundu.

BURSA: Kestel ve Gürsu ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle okullar bugün tatil edildi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullarda yarıneğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayarak akşam saatlerinde artarak devam eden yoğun kar yağışınedeniyle merkez Kayapınar, Yenişehir, Sur ve Bağlar

ilçelerindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarının 12 Aralık 2013 Perşembe günü bir günsüreyle tatil edildiği belirtildi.

 

DİYARBAKIR (AA) - 2 Diyarbakır'da etkisini sürdüren kar nedeniyle okulların yarın da tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı 17 ilçedeki ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarının 13 Aralık 2013 Cuma günü tatil edildiği bildirildi.

DÜZCE (AA) - Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle il ve ilçelerdeki tüm okullarda eğitime iki gün araverildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde iki gündür aralıksız devam eden kar yağışının, kent genelinde günlük hayatı olumsuz yönde etkilediği, yağışın bugün ve yarın da devam edeceği belirtildi.

Açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il geneli ve tüm ilçelerdeki okullarda bugün ve yarın eğitime araverildiği kaydedildi.

 

GAZİANTEP (MEM) - 12 Aralık Perşembe günü Kar yağışı nedeniyle Şahinbey ve Şehitkamil ilçemizdeki okullar 1 gün tatil edilmiştir

Gaziantep/Oğuzeli(MEM):12/12/2013 tarihinde yoğun kar yağışı nedeniyle Tüm Okullarımızda eğitim-öğretime 1 (bir) gün ara verilmiştir.

 

GİRESUN (AA) - Giresun'da etkili kar yağışı nedeniyle merkez dahil birçok ilçede eğitime ara verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı dolayısıyla merkez ilçe ile Bulancak, Piraziz, Keşap, Espiye, Görele, Tirebolu, Eynesil, Güce, Doğankent, Şebinkarahisar ve Çanakçı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

Kar yağışının etkili olduğu Dereli ve Yağlıdere ilçelerinde ise yarın ve 13 Aralık Cuma günü okullarda eğitime ara verildiği öğrenildi.

 

HAKKARİ (İHA) - Hakkari'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde okulların 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle il ve ilçelerde 12 Aralık 2013 Perşembe günü tüm okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

IĞDIR (AA) - Iğdır ile Tuzluca, Aralık ve Karakoyunlu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kent genelinde kar yağışının etkili olduğunu, bu nedenle okulların bir gün tatil edildiğini söyledi.

KARABÜK (AA) - Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle Safranbolu, Eflani ve Yenice ilçelerinde taşımalı eğitime bugün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, aralıklarla devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı kaydedildi.

Vatandaşların yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunulan açıklamada, Safranbolu, Eflani ve Yenice ilçeleri ile bağlı belde ve köylerde, taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

KARAMAN (AA) - Karaman'ın 3 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek

Kaymakamlıklardan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, kar yağışının ulaşım ve günlük yaşamı olumsuz etkilediği Ayrancı, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Karaman merkez ve Kazımkarabekir ilçesine bağlı köylerden taşımalı eğitimle gelen öğrenciler de eğitimlerine bir gün ara verecek.

KASTAMONU (AA) - Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Hanönü, İnebolu, Çatalzeytin, İhsangazi ilçelerinde ve Cide'ye bağlı bazı köylerde eğitime bir gün, Küre ve Doğanyurt'ta iki gün, Daday'da üç gün ara verildi.

İlçe milli eğitim müdürlüklerinden edinilen bilgiye göre, Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Hanönü, İnebolu, Çatalzeytin ve İhsangazi ilçelerinde, Cide'nin Baltacı, Toygarlı ve İlyasbey köylerinde taşımalı eğitim kapsamındaki okullar bir gün, Küre ve Doğanyurt'taki okullar ise iki gün tatil edildi.

Daday'da ise 13 Aralık'a kadar eğitime ara verildi.

KASTAMONU (AA) -2 Kar yağışı nedeniyle Abana, Hanönü, Şenpazar ve İnebolu ilçelerinde eğitime bugün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, aralıklarla devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlanmasından dolayı Abana, Hanönü, Şenpazar ve İnebolu'daki okullarda bugün eğitim yapılamayacak.

Öte yandan Cide, Taşköprü, Azdavay, Çatalzeytin, Devrekani ve Bozkurt ilçelerinde ise taşımalı eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Azdavay, Çatalzeytin, Devrekani ve Bozkurt ilçelerindeki taşımalı eğitimin yarın da yapılamayacağı kaydedildi.

KONYA (DHA) - Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve yollarda oluşan buzlanma nedeniyle Ereğli, Halkapınar ve Taşkent ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın 1 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdi. Emirgazi İlçesi'ndeki taşımalı sistemle eğitim ile köydeki okullarda da eğitime ara verildi.

KONYA (AA)-2 - Konya'nın 4 ilçesinde, kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kar yağışının ulaşım ve günlük yaşamı olumsuz etkilediği Ereğli, Halkapınar, Hadim ve Taşkent ilçelerinde yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

MARDİN (CHA) - Mardin'in Midyat ilçesinde devam eden kar yağışı nedeniyle okullar bugün ve yarın tatil edildi.

İlçede etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle okulların 2 gün tatil edildiği açıklandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, "Okullar bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildi." dedi.

MANİSA: Manisa'nın Soma ilçesinde köylerden şehir merkezine taşınan öğrenciler için okullar bugün tatil edildi.

NİĞDE (AA) - Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Niğde Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, okullarda eğitime 13 Aralık Cuma günü devam edileceği belirtildi.

ORDU (AA) - Ordu'da Ünye ve Fatsa ilçe merkezleri dışındaki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime 1 gün ara verilecek.

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kötü hava şartlarının devam etmesi üzerine Ünye ve Fatsa ilçe merkezlerindeki okullar hariç, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile memurların da yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

RİZE (AA) - Rize'de etkili kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda yarın eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, dün geceden itibaren etkisini artıran kar yağışı nedeniyle Rize genelinde ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda eğitime 12 Aralık 2013 Perşembe ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, yörede kar yağışının etkisini sürdürdüğü kaydedildi.

SAMSUN (AA) - Kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerde yarın eğitime 1 gün ara verilecek.

Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinden itibaren devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda yarın eğitime 1 gün ara verilecek. Yetkililer, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden kar yağışının yarın da devam edeceği bilgisini edindiklerini, bu nedenle eğitime ara verildiğini kaydetti.

Öte yandan Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile Canik Başarı Üniversitesinde de yarın eğitime ara verilecek.

SİİRT (AA) - Siirt'te etkili olan kar nedeniyle il genelinde okullarda eğitime 2 gün ara verildi.
Vali Ahmet Aydın, AA muhabirine, il genelindeki tüm okulların 2 gün tatil edildiğini söyledi.

İlde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ifade eden Aydın, bu nedenle aldıkları karar doğrultusunda 12 Aralık Perşembe ve 13 Aralık Cuma günü il genelinde eğitime ara verildiğini belirtti.

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta etkili olan kar nedeniyle eğitime iki gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen kent merkezi ve merkeze bağlı köyler ile Güçlükonak, Beytüşşebap, İdil ve Uludere ilçesi ile bu ilçelere bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarında eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, söz konusu yerleşim yerlerinde kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de iki gün idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

TRABZON (AA) - Valilikten yapılan açıklamada, kentteki kar yağışı sebebiyle yarın il merkezi ile Akçaabat, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra ilçeleri ile Araklı ilçesinin belde ve köylerindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda 12 Aralık Perşembe günü, Şalpazarı ilçesinde ise 12 Aralık Perşembe ile 13 Aralık Cuma günü eğitime ara verilmesine karar verildiği anımsatıldı.
Açıklamada, kent merkezi ve söz konusu ilçelerin yanısıra Sürmene ilçesinde de yarın tüm okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

TOKAT (AA) - Erbaa ilçesinde, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tokat genelinde kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğunu söyledi..

İlçelerde havanın durumuna göre okulların tatil olup olmayacağına kaymakamların karar verdiğini belirten Yazıcı, "Erbaa merkez, belde ve köylerinde kötü hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi" diye konuştu.

VAN (AA) - Van merkez ve merkeze bağlı köylerde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile il merkezi ve merkeze bağlı köylerde, ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzlukları dikkate alarak, ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitim ve öğretime ara verildiğini bildirildi.

 

YOZGAT(AA) - Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Akdağmadeni Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı dolayısıyla merkez ve köylerdeki tüm okulların bir gün tatil edildiği bildirildi.

Okullarda eğitime bir gün ara verildiği haberi Belediyeden yapılan anonsla da duyuruldu.

Tatil haberleri geldikçe güncellenecektir

 
\"Memurlar.Net\"
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim