Öğretmen Diyarı

İŞTE OKULLARIN GERÇEK GÜNDEMİ!

26.07.2013 tarihinde yayınladığımız haberimizde yine aynı ay Erzurum Hizmetiçi Enstitüsünde Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün okul müdürlerine dönük yaptığı hizmetiçi eğitimde her okula öğrenci başına yaklaşık 30 TL gönderileceğini ifadettiklerini yazmıştık. Haberimizin arkasındayız, bu ifadeler Bakanlık yetkililerince sarf edilmiştir. Şu tarihe kadar konuyla ilgili herhangi bir gelişme kaydedilmemiş olması üzüntü vericidir. Bu konuyla ilgili olarak bir okul müdürümüzün haklı serzenişini sizlerle yaplaşıyoruz: 

"Öncelikle iyi günler dilerim.Metin Bey ,Adıyaman'ın ....ilçesi İnlice Beldesi  .... Ortaokulunda okul müdürüyüm. Sizin 26 Temmuzda yayınlanan İDARECİLERE ÇOK BÜYÜK MÜJDE! yazısında her okula Yapılan çalışmayla her dönem için okul müdürlüklerinin okul aile birliği hesaplarına her öğrenci için 28.90 TL aktarılması karara bağlanmış. deniliyordu.

 

İnanır mısınız bu yazıyı okuduğumda işte dedim.Yıllardır olması gerekenler olacak diye sevinçten uçacak gibi oldum.

 

Yaklaşık 335 öğrencilik bir okulda okulun temizlik malzemeleri,yangın söndürme tüplerinin değiştirilmesi,kalorifer bakımı,öğrenci spor malzemeleri(top.raket,file)hidrofor motorlarının değiştirilmesi vb. bir sorun birikti.Beş kuruş paramız yok.Ne yapacağız bu köy ortamında şehirlerdeki gibi okul aile birliğimizin de adı var sadece.Olsa bile bu gariban köylülerden ne ücret taleb edeceğiz. SİZDEN RİCAM BU FERYADIMI İLETMENİZ...

 

Kalın sağlıcakla... "

 

Metin KOÇER

metinkocer@gmail.com

 

 

http://www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol