Öğretmen Diyarı

İŞTE MEB\'DEKİ ATAMA GERÇEĞİ!

PERSONELMEB.NET/ÖZEL HABER

 

Milli Eğitim Bakanlığında çok büyük bir yoğunluk ve belirsizlik yaşanıyor. Tam da beklendiği gibi MEB’e yakışan(!) bir atama süreci büyük bir başarıyla sürdürülüyor.(!)

Kör tuttuğunu hesabı fırsatı ganimet bilen EBS’nin hazırladığı atama listeleri Roberto Mancini’nin taktik listeleri gibi elden ele dolaşıyor. Hatta bazı listelerin pantolonun altında donların içine sokulduğu da yer yer konuşuluyor.

Bakanlıkta ne olduğunu bilen yok. Listeler boy boy yayınlanıyor ama Bakanlığa ulaşan yöneticiler son derece içerikli şu cevapla irkiliyorlar: “Bizim de haberimiz yok.”

Bakanlık katında Bakan’dan da gizli olarak(!) listeler büyük bir özenle hazırlanıyor. Kulislerde öyle bilgiler dolaşıyor ki akıllara zarar. Başbakan’ın bizzat talimat verdiği, emniyet ve eğitimin çok önemli olduğu, cemaatçi ya da muhalif kimsenin kalmayacak şekilde elenmesi için müsteşara talimat verdiği, bu elemeler için MİT’in de devrede olduğu artık herkes tarafından konuşuluyor.

İşini adam gibi yapmaya gayret eden ve şu anda görevden alınan ilçe müdürleri yerine yandaş hatta partizan kişilerin isimleri ön plana çıkıyor. İsimleri görevlendirme olarak dolaşan kişilerin hemen tamamı ya EBS yöneticisi ya da siyasilerin çok yakınları.

İşin asıl trajikomik yanı da şu: MİT ince eleyip sık dokuyarak seçiyor bu kişileri ama asıl fişlenen üstelik kendi elleriyle fişlenen kişiler bunlar olacak(!)

Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler…

 

Oğu AVŞAROĞLU

personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol