Öğretmen Diyarı

İşte geleceğin 3 boyutlu siber sınıfı


FRANKFURT - Mehmet Kaman


Frankfurt Kitap Fuarı yönetimi ve proje ortaklarıncason teknolojik olanakları kullanarak hazırlanan "3D Siber Sınıf" ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.


65. Frankfurt Kitap Fuarı'nı ziyaret edenler, kitap veteknoloji içerikli stantları gezerken kağıttan, dijitalekrana geçişte nerede duracağına karar vermeyeçalışıyor.


Frankfurt Kitap Fuarı yönetimi ve proje ortaklarıncason teknolojik olanaklar kullanılarak tasarlanan "3D Siber Sınıf" da ziyaretçilerin en fazla ilgisini çeken yerler arasında. Burada şirketlerin e-sınıflar içingeliştirdiği teknolojik yenilikler, uygulamalı olarak anlatılıyor ve gösteriliyor. Öğrencilere yeni teknolojiyitecrübe etme imkanı sunan sınıf, öğretmen, mühendis ve programcıdan oluşan ekip tarafından hazırlanmış. Bu sınıfta öğretmenler, moderatör rolüyle düzenleyici ve uygulayıcı olarak hareket ediyor.


Geleceğin siber sınıfında ne kitap, kalem, defter, silgi ne de masa, kara tahta ve tebeşir var... Sınıftasadece ekran, 3D gözlük ve uzaktan kumanda bulunuyor. İlkokul öğrencileri de suyun nasıl kaynama noktasına geldiğini ve kimyasal tepkimelerinin detaylarını uygulamalı olarak HD kalitesinde izleyebiliyor.


"3D Siber Sınıf" Ürün Yönetimi Sorumlusu Stephan Konegen, AA muhabirine, geliştirdikleri teknolojiksınıfların, mevcut kitap ve klasik öğrenme yöntemlerini desteklemek amacını taşığını ifade etti. Halihazırda 3D filmler ve animasyonlar gibi materyalleri sağladıklarını söyleyen Konegen, şöyle devam etti:


 

" 3D imkanlarıyla karşılıklı etkileşimde bulunabileceğiniz interaktif platformlar tasarlıyoruz. Artık bu yollamatematiği öğrenmek çok daha kolay. Duyduğunuz zaman kulağınızda neler olduğu, sesler kulağınızda nasıl etki yaptığına dair şeyleri görebildiğiniz gerçekçi bir takım sistemleri yapıyoruz. Önümüzdekidönemde3D modellerin ve animasyonların gerçek yaşamda artarak karşımıza çıkacağı bir dünyadayaşayacağız. Öğrenmesi zor olan şeyler daha kolay hale gelecek ve öğrenmek kolaylaşacak. Detaylarıgörünür yapabilir ve keşfetmek için etkileşime geçebilirsiniz. 3D efektleriyle karşıdan bakmaktan çok dahabüyük etkiler ortaya çıkarabilirsiniz."

 


 

http://video.memurlar.net/video/21142

 
\"Anadolu
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol