Öğretmen Diyarı

İSTANBUL'A MEM 12 MÜDÜR ADAYI VAR
Eğitimin başkenti
 
5 bin 792 okulda 103 bin 178 öğretmenin görev yaptığı ve 2 milyon 523 bin 418 öğrencinin okuduğu İstanbul'a yeni müdür seçimi için Bakan Nabi Avcı'nın bizzat isimleri incelediği öğrenildi. Dünyada, öğrenci sayısıyla 10'un üzerinde ülke nüfusundan daha çok kişinin eğitim gördüğü mega kente atanacak isimde özellikle daha önce İl Müdürlüğü görevi yapmış olması yönünde deneyim arandığı öğrenildi. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevine talip olan isimler arasında MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci'nin de adı geçiyor.
 
7 il müdürünün adı geçiyor
 
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü görevi için Mersin Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Tekirdağ Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Karaman Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Konya Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Adana Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve Düzce Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman'ın adı da geçiyor.
 
5 ilçe müdürü var
 
İstanbul'daki 5 ilçe müdürünün adı da il müdürlüğü için konuşulan isimler arasında yer alıyor. Kadıköy Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Bakırköy Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, Beşiktaş Milli Eğitim Müdürü Dr.Önder Arpacı, Şişli Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentür ve Sultangazi Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir'in adı da atama için Ankara'da konuşulan isimler arasında yer alıyor.
 
SULTAN UÇAR YENİ YÜZYIL GAZETESİ

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol