Öğretmen Diyarı

İstanbul Üniversitesi’ne Mimarlık Fakültesi eklendi
Resmi Gazete’nin 11 Mart 2017 tarihli sayısında yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile İstanbul Üniversitesi’nde Mimarlık Fakültesi kuruldu.

Eğitim Alanı Genişliyor

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İÜ Mimarlık Fakültesi’nin kurulmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ülkemizin en köklü üniversitesi İstanbul Üniversitesi akademik ve bilimsel anlamda katkılarını sürdürerek eğitim alanında hizmet vermeye devam ediyor. Üniversitemizde kurulan bu yeni fakültemiz ile birlikte bilimsel gücümüzü sektörel alana aktararak daha da ilerilere taşıyacağız. İstanbul Üniversitesi olarak her zaman öncelikli amacımız ulusal ve uluslararası alanda başarılı meslek insanları yetiştirmek üzere nitelikli bir eğitim vermek” ifadelerini kullandı.

Ülkemizin Önemli Alanlarına Bilimsel Destek

İstanbul Üniversitesi mezunları, ülkemizde bilim, iş, sanat ve siyaset başta olmak üzere birçok alana şekil veriyor. İstanbul Üniversitesi, bilim dünyasına sağlanan katkının yanı sıra sektördeki nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması anlamında da önemli bir yapıtaşı.

İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde verilecek olan eğitim hizmeti ile mimarlık, tasarım ve planlama alanlarında önemli bir katkı sağlanacak.


Kaynak: Eğitimajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim