Öğretmen Diyarı

İstanbul Kozyatağı Şükran Karabelli İlkokulunda, görsel sanatlar atölyesi, yeni nesil ve geleneksel sınıflardan farklı bir dershaneye dönüştürüldü.

 Okul idarecilerinin destek olduğu projede küçük bütçelerle büyük işler yapıldı.. Eğitsel alanları,mutfagı,su sebilleri, yemek masası ve sandalyeleri, satranç vb.oyun masaları, armut puf koltukları ve okuma köşeleri olan geniş bir sınıf oluşturuldu. Velilerin de sınıf öğretmeninin projesine destek olup,bir gün boyunca imece usulü ile çalışıp egitim ögretime hazırladıkları sınıf çok ilgi gördü.

Öğrenci masaları "U" şeklinde sıralanarak en uyun ögrenme düzeni saglanırken ortada oluşturulan boş alan drama, halk oyunları, modern dans dersleri için kullanılmaya başlandı. Bu geniş alan aynı zamanda öğrencilere teneffüslerde rahat oyun oynama ve dinlenme ortamı sağladı. Öğrenciler boş zamanlarını sınıfta kitap okuyarak, mutfakta beslenme ihtiyaçlarını karşılayıp, satranç oynayarak geçirmeye başladılar. Öğrenciler mutlu olduklarını ve yeni sınıf düzenini çok sevdiklerini kendilerini evlerinde hissettiklerini belirtiyorlar.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim