Öğretmen Diyarı

İstanbul kar tatili - İstanbul\'da okullar tatil mi?

İstanbul'da okullar tatil mi? İstanbul Valiliği okulları tatil etti mi? İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı sonrası en fazla sorulan bu iki soru cevabını buldu. İşte İstanbul'da son hava durumu ve İstanbul'da okulların tatil edilip edilmediğinin detayları...

Türkiye kara teslim oldu. Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı illerde eğitime ara verildi. İstanbul'da ise Valilik tarafından henüz okulların tatil edilmesi ile ilgili her hangi bir açıklama yapılmadı.

İŞTE EĞİTİME ARA VERİLEN İLLER:

SAMSUN: Samsun’un Çarşamba ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

KİLİS: Kilis Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildiği bildirdi.

NEVŞEHİR: Nevşehir il genelinde ve Ürgüp ilçesi ile ilçeye köy ve kasabalarda ilk ve orta dereceli okullar yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün tatil edildi.

ELAZIĞ: Elazığ’da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Elazığ Valiliği, meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli görevlilere 1 gün süreyle izin verildiğini açıkladı.

KARABÜK: Karabük Valiliği, Yenice ve Safranbolu ilçesinde taşımalı eğitime bir gün tatil verildiğini bildirdi.

BURSA: Bursa'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezinde, Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

KONYA: Konya'nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN ÇOCUKLARI ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN HABER GELMEDİ

İstanbul'da dün akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı etkisini artırarak devam etti. Kent beyaza bürünürken, İstanbul Valiliği tarafından henüz okulların tatil edilmesi ile ilgili her hangi bir açıklama yapılmadı.


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise Twitter hesabından gece saatlerinde iki mesaj yayınladı.

Vali Mutlu'nun saat 00.00 sıralarında attığı tweetler, "Bu gece beğendiğim twitler: 1) Geçen yıl ki vali olsa okulu tatil ederdi. 2) Hakem yanlış karar verdi okulları tatil edeceğine maçı tatil etti", "Ne şanslı takımsın sen Juventus, kar sayesinde İstanbul tatilini 1 gün daha uzattın. Doyamadınız değil mi İstanbul'da gezmeye?" şeklinde oldu.  

Meteoroloji son hava durumu raporunu açıkladı 

Son hava durumu raporuna göre başta İstanbul olmak üzere birçok ilimize yılın ilk karı düşecek. İşte son hava durumu raporunun detayları...


Meteoroloji'nin açıkladı son hava durumu tahmin raporuna göre kış Türkiye'yi etkisi altına alıyor. Hava durumu raporuna göre birçok ilimizde kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji'nin açıkladı son hava durumu raporundan sonra özellikle İstanbul'da cevabı en fazla merak edilen soru: İstanbul'da okullar tatil olacak mı?. Bu soru İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'ya da soruldu. Vali Mutlu, "Önce bir kar yağsın tatile sonra bakarız" dedi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama göre, Marmara, Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Ardahan ve Hatay çevrelerinde yağış bekleniyor.

Yağışların bugün, Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz ile Ordu, Giresun ve Trabzon'un batısında kuvvetli olmak üzere; genellikle kar, Kıyı Ege, Hatay, Kilis, Gaziantep ile sabah saatlerinde İstanbul'da yağmur şeklinde olması bekleniyor.

İstanbul'da sabah saatlerinde yağmur şeklinde görülecek yağışın zamanla karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar, ancak akşam saatlerinden itibaren il genelinde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar; Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Orta ve Doğu Karadeniz, Orta ve Güney Ege ile Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi, özellikle sabah ve gece saatlerinde kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.Çarşamba günü ise Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege, Karadeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor.

Orta ve Doğu Akdeniz kıyı şeridinde yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde kar şeklinde görülecek yağışların, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda aralıklarla kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar; Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Orta ve Güney Ege ile Akdeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) ve kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli, Ege ve Akdeniz kıyı şeridinde hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette buzlanma ve don olayı bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güney Ege ve Akdeniz kıyılarında zirai don olayı bekleniyor.

Perşembe günü kuzey ve doğu kesimlerde kar yağışının, Orta ve Doğu Karadeniz, Ege ve Akdeniz'de fırtına, ülkemiz genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayının etkisi sürdürmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının yarın (Salı) kuzeybatı kesimlerde, Çarşamba ve Perşembe günleri ülkemiz genelinde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.
bugün

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim