Öğretmen Diyarı

ISPARTA\'DA OKUMA YAZMA BİLMEYEN KALMADI!

Eğitimler kapsamında seçmen kütüklerinden oylarını parmak basarak kullanan kişileri tespit eden merkez, bu kişilere okuma yazmayı öğretti. 

Isparta HEM Müdürü Muhammed Emin Arseven, halk eğitim merkezlerinin görevinin 15 yaşından 65 yaşına kadar her insanın eğitimine katkıda bulunmak olduğunu söyledi. Arseven, talep edilen her türlü eğitimi vatandaşlara sunma gayretinde olduklarını açıkladı. Merkezin ilde başarı grafiğini yükseltmek adına kurslar açmaya devam ettiğini aktaran Arseven, bu kapsamda seçmen kütüklerinden oylarını parmak basarak kullanan kişileri tespit ederek, okuma yazma eğitimine tabi tuttuklarını söyledi. 

Artık ilde okuma yazmayı bilmeyen kimsenin kalmadığını kaydeden Arseven, "Daha önce seçmen kütüklerinden oylarını parmak basarak kullanan kişilerin adreslerini bularak, burada onlara kurs verdik. Hepsine okuma yazma öğrettik. Bu tabi verdimiz kurs sayesinde oldu. 2012'de nüfusa göre kurs açma bakımından Türkiye 3'üncüsü olduk. 2013 yılında ise açılan kurslarla birinciliğe geçeceğimizi düşünüyoruz. İl bazında 2013 yılında 45 bin kişiye kurs verdik. Bu sayının üçte birlik bölümü ilçelerimizden geliyor" diye konuştu.

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol