Öğretmen Diyarı

İsmet Yılmaz'a müdür yardımcısı atamaları soruldu
20 Mart 2016 tarihinde Müdür Yardımcılığı sınavına girip bu sınavı kazanan öğretmenlerin ek müdür yardımcılığı ataması beklediği bilinmektedir. Sınavın üzerinden bir yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen MEB'den müdür yardımcılığı atamasının ne zaman yapılacağıyla ilgili bir açıklama yapılmamıştır.

 

Konu, TBMM'nin de gündemine taşındı. CHP Bursa Milletvekili Ceygun İrgil, müdür yardımcılığı atamasıyla ilgili takvimin ne zaman yayımlacağını ve müdür yardımcısı atamasının ne zaman yapılacağını 30 Ocak 2017 tarihli soru önergesiyle İsmet Yılmaz'a sordu.

 

İŞTE MÜDÜR YARDIMCILIĞI ATAMASI KONULU SORU ÖNERGESİ

 

Yönetici görevlendirme yönetmeliğinin 24/4 maddesi gereği "boş kurumlara sınavla görevlendirme yapılır" hükmüne istinaden 20 Mart 2016 tarihine MEB tarafından yapılan Müdür Yardımcılığı Sınavı'nı kazanan çok sayıda eğitimci, Müdür Yardımcılığı Ek Başvuru Takviminin yayınlanmasını beklemektedir.

 

Bu bağlamda;

1. Şu an mevcut yönetici görevlendirme yönetmeliğinin 24/4 maddesi boş kurumlar ihtiyaç halinde görevlendirmeler aynı usulle sınav puanına dayalı yaplabilir maddesine rağmen okullara sınava dahi girmeyen kişilerin görevlendirildiği doğru mudur? Doğruysa bu görevlendirmeler hangi gerekçeyle yapılmıştır?

 

2. 20 Mart 2016 tarihinde MEB tarafından yapılan Müdür Yardımcılığı Sınavı'nı kazanan eğitimciler için Müdür Yardımcılığı Sınavla Ek Başvuru Takvimi ne zaman yayınlanacaktır? Atamalar ne zaman gerçekleşecektir?

 

 

KAMUSAL HABERLER / ÖZEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol