Öğretmen Diyarı

İş garantili yüksekokul

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; elektrofizyoloji, tıbbi görüntüleme ve çocuk bakım bölümleri ile sağlık sektörünün ara eleman ihtiyacını karşılayacak. Yüksekokul mezunları iş bulmakta zorlanmayacak.

YBÜ’nün Çubuk Yerleşkesi’nde bulunan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu; elektrofizyoloji ve tıbbi görüntülemenin ardından çocuk koruma ve bakım hizmetleri bölümünde de öğrenci kabulüne başladı. Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Aytunç Ateş, Türkiye’de ilk çocuk koruma ve bakım hizmetleri bölümünün Çubuk’ta açıldığını söyledi. Bu yıl 3 bölümde eğitim öğretim vereceklerini anlatan Ateş, açtıkları tüm bölümlerin sektörün ihtiyaç duyduğu ara elemanlara yönelik olduğunu vurguladı. Ateş, “Çocuk koruma ve bakım hizmetleri bölümünü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan gelen talep üzerine açtık. Bu alanda büyük bir boşluk olduğunu düşünüyoruz” dedi. Bakanlığın artık sadece yurt ve barınma anlayışından çıktığını, aile sıcaklığında çocuğun her şeyiyle ilgilenecek yetişmiş bakım elemanlarına ihtiyaç duyduğunun altını çizen Ateş, şöyle konuştu:

KALİFİYE ELEMAN YETİŞECEK
“Artık çocuklara sahip çıkabilecek, onlara önderlik yapabilecek, yol gösterecek kişilere ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle eğitim programları, normal bir ailede çocuğun ihtiyaç duyabileceği her şey düşünerek oluşturuldu. Buradan mezun olanlar hem bakanlığın hem belediyelerin hem de vakıf ve kuruluşların ihtiyacı olan kalifiye elemanlar olacak. Kimsesiz ve bakıma muhtaç çocuklarımızın hem annesi hem babası hem de öğretmeni olacaklar. Buradan mezun olan arkadaşlarımız çok rahatlıkla iş bulabilecekler.”
Yüksekokullarında elektrofizyoloji ile tıbbi görüntüleme bölümlerinin de bulunduğunu dile getiren Ateş, bölümleri açarken sektörde ihtiyaç duyulan ve iş garantili bölümleri tercih ettiklerini sözlerine ekledi.

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Anahtar Kelimeler:
garantili yüksekokul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim