Öğretmen Diyarı

İranlı Öğretmenden Duygulandıran Davranış

Guardian gazetesinin haberine göre, Ali Muhammediyan isimli öğretmen, sınıf arkadaşlarının hasta öğrenciyle dalga geçtiğini fark edince sekiz yaşındaki Mahan Rahimi'ye moral vermek için saçlarını sıfıra vurdurdu.

Ali Muhammediyan isimli öğretmen, sınıf arkadaşlarının hasta öğrenciyle dalga geçtiğini fark edince sekiz yaşındaki Mahan Rahimi'ye moral vermek için saçlarını sıfıra vurdurdu.

"Sınıf arkadaşları, hastalıktan saçları dökülen öğrencimle dalga geçiyordu. Ben de ona yardımcı olmak istedim ve kafamı kazıttım" diyen 45 yaşındaki Muhammediyan, Guardian'a telefonla yaptığı açıklamada, "Bu davranışımın insanları etkilemesine çok sevindim. Herkes inanılmaz olumlu tepki verdi" ifadesini kullandı.

İran basınında "haftanın kahramanı" ilan edilen duyarlı öğretmen, "Şimdi okuldaki herkes saçlarını kazıtmak istiyor" dedi. Nitekim Muhammediyan'dan sonra, İranlı öğretmenin 23 öğrencisi de saçlarını kazıttı.

İki kızı ve bir oğlu bulunan Muhammediyan, "Mahan'ın sınıf arkadaşları da artık ona destek oluyor. Yüzündeki gülümseme geri döndü" diye konuştu.

 

Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim