Öğretmen Diyarı

İmam Hatiplilere Kötü Haber

2016 YGS'ye girecek olan İmam Hatip öğrencilerine büyük bir avantaj sağlayan katsayı çarpımı avantajı artık işe yaramayacak.
2016 YGS Başvuru Kılavuzu'nda yer alan değişikliğe göre, imam hatip lisesi, öğretmen lisesi ve meslek lisesi mezunları, sınav sonuçlarını olumlu etkileyen katsayı çarpımı avantajlarını kaybetti.


ÖSYM tarafından yayımlanmış olan 2016 başvuru kılavuzunda alınan önemli karar dikkat çekti.

ÖSYM kılavuzuna göre 30 Mart 2012 tarihinden önce mezun olan adaylar için avantajlı ek puan verilmeye devam edilecek fakat bu tarihten sonra mezun olup sınava giren adaylar bu ek puan avantajından malesef ki yararlanamayacak.

YGS Başvuruları Başladı!

YGS'ye başvurular 6-20 Ocak 2016 tarihinde yapılabilecek. Sınav başvurusu YGS'de30 TL'den 35'e, LYS'de ise 50'den 55 TL'ye yükseltildi. Sınav ücretleri başvurudan sonra 21 Ocak 2016 tarihine kadar da yatırılabilecek. Ortaöğretimde din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi'ni zorunlu olarak alan adaylar din sorularını, almayanlar ise felsefe gurubu sorularını cevaplayacak. Sınava alyan ve su hariç herhangi bir takı veya aletle girilemeyecek. Sınav 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak. Saat 10:00'da başlayacak ve 160 dakika sürecek.

Kaynak: www.diniajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim