Öğretmen Diyarı

'İmam hatip liselerini Türkiye'de oluşturan CHP'dir'
 CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık: - "Herkes çocuğunu istediği eğitimle okutabilmeli. Bunları söylediğimiz zaman 'CHP imam hatiplere karşı' diyorlar. Oysa imam hatip liselerini Türkiye'de oluşturan CHP'dir"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, "Herkes çocuğunu istediği eğitimle okutabilmeli. Bunları söylediğimiz zaman 'CHP imam hatiplere karşı' diyorlar. Oysa imam hatip liselerini Türkiye'de oluşturan CHP'dir." değerlendirmesinde bulundu.

CHP Adana İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Karabıyık, partisince Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlenen danışma kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarlarını ve eğitim sisteminine ilişkin eleştirilerde bulundu.

İktidarın milli eğitim müfredatını değiştirme yönünde adımlar attığını belirten Karabıyık, "Herkes çocuğunu istediği eğitimle okutabilmeli. Bunları söylediğimiz zaman 'CHP imam hatiplere karşı' diyorlar. Oysa imam hatip liselerini Türkiye'de oluşturan CHP'dir. Bizim dediğimiz ise 'Nerede ne kadar ihtiyaç varsa o kadar açılmalı' ama vatandaşın gözünde dini kullanarak, bizi böyle göstermeye çalışıyorlar." ifadesini kullandı.

Karabıyık konuşmasında, AK Parti'nin kendi ideolojisine hizmet edecek bir yapıyı tesis etmeye çalıştığını kaydetti.
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim