Öğretmen Diyarı

İmam Hatip direnişi başlattılar

AKP’nin İmam Hatip baskısına tepki çığ gibi büyüyor. Fethiye’de öğretmen ve öğrenciler 50 yıllık mazisi olan Fethiye Lisesi’nin İmam Hatip’e dönüştürülmek istenmesine isyan etti. Öğretmen ve öğrenciler el ele verdi pankartlarla Kaymakamlığa yürüdü. Oturma eylemi yaptı. 107 dilekçe verildi ve “Geri çekilmek yok, teslim olmak yok” dendi.

 

Yürüyüş sırasında sık sık “karanlığı parçala, geleceğe sahip çık, direne direne kazanacağız, bu daha başlangıç, okuluna sahip çık” şeklinde sloganlar atan öğrenciler, Kaymakamlık binası önünde de oturma eylemi başlattı ve alkışlarla AKP iktidarını protesto etti.

"OKULU KİLİTLEDİLER"

 

Eğitim-Sen Fethiye Temsilcisi Ali Türk, adaletsiz buldukları taşınma kararının geri alınması gerektiğini belirtti. Açıklamasında “Yeni okul kilitlediler. Göstermelik bir asansör konulmuştur. Özellikle engelli öğrencilerin geçeceği bantlar bulunmamaktadır. Akıllı tahtalardan laboratuarlara kadar her şey hazır değildir. Anneler ve babaların çocuklarıyla birlikte okullarına sahip çıkmaları gerekir. Çocuklarımız bu yıl sınavlara katılacak” ifadelerini kullandı.

Öğretmen Bayram Özkan da, mevcut okulun alt yapısının kurulmadığını etrafında hiçbir yerleşim alanı ve marketin bulunmadığını elektrik su kanalizasyon, akıllı tahta ve internet kurulumunun sağlanmadığını iddia ederek “800 öğrenci 60 öğretmen böyle bir okula nasıl gönderilir. 50 yıllık bir liseyi geliştirmek ve desteklemek gerekirken 136 öğrencili kız imam hatip lisesi haline çevirmek yüzlerce Anadolu Lisesine gitmek isteyen öğrencinin başka okul ve ilçelere göçmen öğrenci olarak gitmesine neden olmaktadır” dedi. Direnişin İmam Hatip baskısı sona erinceye kadar devam edileceği bildirildi.

Murat Sökdü

Odatv.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim