Öğretmen Diyarı

İMA'da yeni eğitim yılı 5 Ekim’ de başlayacak

İlk 2 yılı İMA’ da, 3.yılı London College of Fashion’da tamamlayarak, moda sektörüne öncelikli adım atın”

Türkiye’nin en yetkin ve kapsamlı moda eğitimini modanın merkezi Nişantaşı’ndaki binasında sunan İstanbul Moda Akademisi’nin 2015-2016 eğitim dönemi kayıtları devam ediyor.

İMA’da Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programları “Kadın Giyim” ve “Erkek Giyim” olarak iki bölümden oluşuyor. Programlar kapsamında öğrencilere birinci yılda, içinde sektör işbirliklerinin bulunduğu gerçek projlerle birlikte tasarıma alt yapı kazandıran tüm teknik beceri ve uygulamalarla ilgili dersler veriliyor. İkinci yılda endüstri ve tasarımcı projeleri yapılıyor. Bu projeler sayesinde öğrenciler, gerçek bir tasarım brief’i ile çalışmayı ve bu süreci yönetirken nelere dikkat edilmesi gerektiğini kavrıyor. Moda endüstrisine hem serbest bir tasarımcı, hem de bir markanın tasarımcısı olarak bakabilmeyi öğreniyor, tasarımdan üretim ve satışa uzanan süreci, sektör profesyonelleri ve tasarımcıların yönlendirmeleriyle deneyimleme imkânına sahip oluyor. Üçüncü yılda ise öğrenciler, ‘Final Projeleri’ ile ilk kişisel koleksiyonlarını hazırlıyor ve mezuniyet sergisiyle birlikte İstanbul Moda Haftası’nda NEWGEN defilesi ile sektöre sunuyor.

Yüksek standartta sunduğu eğitimle moda, tasarım ve sanat bilinci yüksek, yaratıcı ve yenilikçi düşünebilen profesyoneller yetiştiren İMA, dünyaca ünlü moda okullarıyla eşzamanlı bir eğitim programı takip ediyor.

Moda tasarımı alanında profesyonel bir kariyere hazırlanmak ve bu alanda kuvvetli bir eğitim almak isteyenlerin katılabileceği üç yıllık Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programları, London College of Fashion’da eğitim ve diploma şansı sunuyor.

Eğitimine iki yıl İMA’da devam edip beklenen başarı düzeyine ulaşan öğrenciler, İngilizce yeterliliği için IELTS 6 puanını tamamlayarak, 3. yılı London College of Fashion’da okuyarak University of the Arts London /London College of Fashion’ın lisans diplomasına sahip olabiliyorlar. Ya da üçüncü yılı da İMA’ da tamamlayarak moda kariyerlerine başlayabiliyorlar.

Moda sektörünün ihtiyaç duyduğu güncel meslek kollarını belirleyen ve buna yönelik eğitim programları geliştiren İMA, sektörün gelişmesinde ve yeni istihdam alanlarıyla zenginleşmesinde öncü rol oynuyor.

2015 – 2016 EĞİTİM DÖNEMİ

Akademik Eğitimler


MODA TASARIMI VE TEKNOLOJİSİ LİSANS – KADIN GİYİM

MODA TASARIMI VE TEKNOLOJİSİ LİSANS – KADIN GİYİM

DERİ AYAKKABI VE AKSESUAR TASARIMI LİSANSÜSTÜ DİPLOMA

MODA TASARIMI VE YÖNETİMİ LİSANSÜSTÜ DİPLOMA

MODA TASARIMINDA KALIP VE MODEL GELİŞTİRME

KALIP VE UYGULAMA HAZIRLIK

MODA PORTFOLYOSU HAZIRLIK

Profesyonel Gelişim Programları

MODA TASARIMI DİPLOMA PROGRAMI

MODA YÖNETİMİ

MODA SATIN ALMASI

MODA PERAKENDESİNDE MERCHANDISING

GÖRSEL MAĞAZACILIK VE VİTRİN TASARIMI

GLOBAL PAZARDA MARKALAŞMA

MODA İLETİŞİMİ VE PR

STİL DANIŞMANLIĞI

MODA FOTOĞRAFÇILIĞI

MODA EDİTÖRLÜĞÜ

STYLING

MODADA BLOG YAZARLIĞI VE MEDYA

MODA TASARIMINDA PHOTOSHOP VE ILLUSTRATOR

MODA İLLÜSTRASYONU

DİJİTAL BASKI TEKNİKLERİ

KOLEKSİYON PLANLAMA VE OLUŞTURMA

Detaylı bilgi için; 0212 219 41 41 (1006)

www.istanbulmodaakademisi.com

 

egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim