Öğretmen Diyarı

İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRMELER  TEKRAR YAPILMALI

 

 

İller arası yer değiştirmeler için başvurular 20 Haziranda sona erdi. Sonuçlar 26 Haziran Perşembe günü belli olacak. Dostlar alışverişte görsün denilerek yapılan bir değiştirmeye daha şahit olduk. Zorunlu hizmet bölgesinde görev yapan, özellikle doğu ve güney doğudaki öğretmenler çakılı kadro olarak bu yer değiştirme döneminde de hüsrana uğradık. Normlar güncellenmediği ve yer değiştirmelerdeki adaletsiz sistem devam ettiği için çoğu il yer değiştirmelere açılmadı bile.

Lütfen biraz empati yapın. Batıda bir gün bile doğu yüzü görmemiş öğretmenler zorunlu hizmet affına uğrarken,  doğuda öğretmenler zorunlu hizmetlerini 2. - 3. kere yapıyorlar. Doğuda unutulmuş öğretmenler olarak geleceğe dair inançlarımızı kaybettik. Mesleğinin 7-8-9-10. yılındaki öğretmenler olarak kuş uçmaz kervan geçmez , kimsenin 1 gün kalmaya sabredemeyeceği yerlerde yıllarca görev yaptık. İller arası yer değiştirmelerde  çoğu ilde kontenjan açılmadı,  diğerlerinde ise 1-2-3 gibi komik kontenjanlar yer aldı. 7-8-9-10 yıl zor şartlarda görev yapmış bir öğretmene gidiş geliş dahi yapılamayan bir kaç dağ köyünü, mezrayı açmak nasıl bir adalet anlayışıdır?

 Temmuz ayında il içi isteğe bağlı yer değiştirmeleri tekrar yapılacak. Haksızlığa uğrayan, zorunlu hizmet bölgelerinde çakılı kalmış öğretmenler olarak il içiyle beraber il dışı yer değiştirmelerinde yapılmasını talep ediyoruz. Böylece yıllardır uğradığımız haksızlık bir nebze olsun giderilmiş olur.

Hayattan zevk almayan, yıllardır haksızlığa uğrayıp psikolojisi bozulan, mutsuz ve mutsuz olduğu içinde verimsiz olan öğretmen arkadaşlarımızın başına gelebilecek her kötü olayın sorumlusunun MEB olduğunu belirtmek istiyoruz.

İL İÇİ VE İL DIŞI İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELER 2010’DA YAPILDIĞI GİBİ BERABER YAPILMALI…

 

 

 

DOĞUDAKİ SINIF ÖĞRETMENLERİ

 

Haber Kaynağı: Öğretmen Diyarı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol