Öğretmen Diyarı

İlkokullarda ara karneler bu hafta verilecek

İlkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri bu hafta sonu ara karnelerini alacak. Sınıf Gelişim Raporu olarak da doldurulan ara karneler zaman zaman unutulmakta. Bu sebeple öğretmenlerimizin bu hafta sonuna kadar gelişim raporlarını doldurarark ara karnelerini hazırlamaları gerekmekte. 

İLKOKUL 1,2 VE 3 .SINFLAR ARA KARNELERİNİ 15 KASIM CUMA GÜNÜ ALACAKLAR.


İlkokulların ara karneleri ne zaman verilir?      


İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 45. maddesine göre :


Öğrenci Karnesi


Madde 45 - (Değişik:RG-20/08/2007-26619) (Değişik birinci cümle:RG-24/12/2008-27090) Öğrencilere, e-okul sistemindeki bilgiler esas alınarak her dönem sonunda karne verilir. Karnede, öğrencinin derslerdeki başarısı ile (Değişik ibare:R.G.:26/12/2007-26738) davranışlarına ilişkin değerlendirme sonuçları, sosyal etkinlik çalışmaları ve okula devam durumu gösterilir.


(Değişik fıkra:RG-21/7/2012-28360) Velileri bilgilendirmek ve öğrenci gelişimlerini takip etmek amacıyla ilkokul 1, 2 ve 3 üncü sınıf öğrencilerine, kasım ve nisan aylarının ikinci haftasının son iş gününde Öğrenci Gelişim Raporu verilir (EK-15).  1. , 2. ve 3. sınıf öğretmenlerinin E-OKUL sistemi üzerinden kurum işlemleri bölümünün altında not işlemleri , GELİŞİM RAPORLARINI her öğrenci için tek tek doldurup kaydetmeleri gerekmektedir.

1. , 2. ve 3. sınıf öğretmenlerinin E-OKUL sistemi üzerinden kurum işlemleri bölümünün altında not işlemleri , GELİŞİM RAPORLARINI her öğrenci için tek tek doldurup kaydetmeleri gerekmektedir.


ÖĞRENCİ GELİŞİM RAPORU İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR:


Velilerin dikkat edeceği hususlar;


    *Öğrenci Gelişim Raporu, çocuğunuzun dönem içerisindeki gelişimini sizlere bildirmek için hazırlanmıştır.

   

*Öğrenci Gelişim Raporunda çocuğunuzun derslerine ilişkin olarak belirlenmiş becerileri edinme durumları "Çok İyi", "İyi"  ve "Geliştirilmeli" sütunlarına çarpı işareti (X) konarak belirtilmiştir. 

  

  *Öğrenci Gelişim Raporunu dikkatlice inceleyerek çocuğunuzun gelişimi konusunda bilgi sahibi olduktan sonra imzalayınız. İmzaladığınız belgeyi çocuğunuza vererek okula götürmesini sağlayınız.

   

*Öğrenci Gelişim Raporu kasım ve nisan aylarının ikinci haftasının son iş günü düzenlenerek velilere gönderilir.


Seydi CAN/memurlarnetbiz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim