Öğretmen Diyarı

İlkokulda çocukların çilesi haline gelen el yazısı kaldırılsın KAMPANYASINA DESTEK OL

Okuma yazmayı yeni öğrenecek, hayatlarında ilk kez kalem tutan o minicik ellerin sahibi çocuklarımız, el yazısı zorluğu nedeniyle okula gitmek, ders yapmak istemiyorlar. Eğitim hayatı böyle zorlukla başlayan çocuklardan nasıl bir başarı bekliyoruz?

Milli Eğitim’in dağıttığı kitaplar dahil ülkemizde tüm kitaplar dik temel harflerle yazılıyken el yazısı neden? Matbaa baskısıyla bitişik el yazısını ayırt edemeyen çocuklarımız, okuma ve yazmada büyük güçlük çekiyor.

Çocuklarımızın hayatları boyunca bir daha kullanmayacakları yazı tipi değiştirilsin ve eski sistemde olduğu gibi temel yazıyla okuma yazma öğretilsin.

 

İMZA KAMPANYASINA SEN DE DESTEK OL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
güngör 2 yıl önce

Bence güzel yazı ders olmalı bizim zamanımızda öyleydi çocuklar çok zorlanıyor inşallah sesimiz duyulur

Avatar
Kübra 2 yıl önce

Kaldırılsın

Avatar
Ali aycan 2 yıl önce

Benimde birinçi sınıfta çocugun var ve çok zorlanıyor sonoçta hiç bir işe yaramıcak ortaokulda birde düz yazı ögrenirken zorlancak kısacası ivedi bir şekilde kaldırılmalı

Avatar
Sibel mutlu 2 yıl önce

Çocukların eğitiminde kolaylık ve hızla öğrenim becerileri kazandırılsın istiyorum

Avatar
Cahide 2 yıl önce

Cocuklarimiza yazik olmasin

Avatar
nese aslan 2 yıl önce

Evet bence de el yazısı kaldırılsın ve sadece bu da değil çok fazla ödev verilmesin cocuklara bu kadar yüklenilmesin..bizler okula istekli heyecanla giderdik fakat şimdiki çocuklara bakıyorum ilkokulda bıkıyorlar okula gitmek istemiyorlar, ödevlerini zorla isteksiz yapıyorlar bunlar çok üzücü anne babalar icin büyük kaygı verici..

Avatar
Gokce Caliskan 2 yıl önce

El yazısı yerine çocuklar düz yazı ile kendilerini rahat ifade etmeyi öğrenmeliler.

Avatar
Alper 2 yıl önce

El yazısı kaldırılsın zaten çocuklar 4 den sonra düz yazı yazıyo ayrıca kitaplarda düz yazı bence işkenceden başka birşey deģil sonrasında yazı yazmaktan nefret ediyorlar .