Öğretmen Diyarı

İlkokul anasınıfı sınıfları için noter huzurunda kura çekildi
Suat DENİZ (DHA) - IĞDIR'daki Hüsnü Özyeğin İlkokulu anasınıfı öğrencilerinin sınıfları, noter huzurunda kura çekilerek belirlendi. Veliler kura çekimlerini heyecanla izledi.

Öğrenci velilerinin öğretmen seçme talepleri ve sabahçı- öğlenci olma istekleri karşısında çaresiz kalan okul yönetimi kura yöntemine baş vurdu.  Okul idarecileri ve noter yetkililerince okulun koridoruna kurulan masalarda gerçekleştirilen kura çekimini, veliler heyecanla izledi. Noter, okuldaki 10 şube için çekiliş yaparak 250 çocuğun isimlerini tek tek okudu. Böylelikle hangi öğrencinin sabah veya öğlenci, hangi öğretmen ve hangi sınıfa düştüğü belirlendi.

Hüsnü Özyeğin İlkokulu Müdürü Ercan Bilen, "Ana sınıfında görev alacak öğretmenlerimiz, şubelerini kura ile belirledi. Öğrencilerin sabahçı- öğlenci olmaları, öğretmen durumu konusunda sıkıntı yaşamamak için noter tarafından çekiliş yapmaya karar verdik. Noter huzurunda çekiliş yapıldı ve çekiliş sonucuna göre öğrencilerin hangi şubede olacakları, hangi öğretmen tarafından okutulacağı, sabahçı öğlenci olacakları belirlendi. Sonuca kimse itiraz etmedi" diye konuştu

Çocukların anlayamadığı kura çekiminde oldukça heyecanlanan veliler bunun noter huzurunda yapılmasının doğru bir uygulama olduğunu belirtti.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim