Öğretmen Diyarı

İlk gün boş sınıf şoku

Esra ÜLKAR
Milyonlarca öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başladı. Ancak Avcılar Seyit Onbaşı İlkokulu öğrencileri, yeni okulları 28 Eylül’e yetişemeyince okulun ilk gününde boş sınıfları gezdi.

İstanbul Avcılar’daki Seyit Onbaşı İlkokulu’na giden öğrenci ve veliler sırası olmayan sınıflarla karşılaştı. Geçen yıl prefabrik okulda eğitim alan öğrenciler, bu yıl yeni yapılan binaya taşınacaktı. İnşaat tamamlandı ancak sınıflar hazırlanamadı.

Öğrenciler sabah aileleriyle okula geldiler. Ancak, sınıflarda ne sıra, ne masa, ne de tahta vardı.

 

 

Okul yetkilileri velilere, bu haftanın uyum programıyla geçeceğini hatırlatarak, ilk gün sınıfların hazırlanacağını, salı günü de derslerin başlayacağını söyledi. 28 Eylül Pazartesi saat 11.00’e doğru belediye kamyonları geldi ve öğretmenler sıraları kamyonlara yerleştirerek, prefabrik okuldan yeni binaya taşıdı. Dün hazırlanan sınıflarda eğitim bu sabah başlayacak.

Okulun arka bahçesinde ise inşaat çalışmaları hâlâ sürüyor. Yetkililer, kumlar ve inşaat malzemeleriyle dolu bahçe bitene kadar öğrencilerin kullanımına açılmayacağını, bütün bu çalışmaların da bir hafta içinde yapılacağını söylediler.

 

4'üncü sınıf öğrencisi Berke Uzcan ise defteri ve kalemiyle okula geldi. Kapılara asılan isim listesinden sınıfını buldu. Ancak sınıfında ne sıra ne masa vardı.

Şu an kullanılmayan prefabrik okul.

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Anahtar Kelimeler:
ilk gün boş sınıf şoku

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol