Öğretmen Diyarı

İlk Başörtülü İlçe Müdürü Kadrosuna Alındı

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilçe milli eğitim müdürlerinin kadroları bir bir atanmaya devam ediyor.

İlk baş örtülü ilçe Milli Eğitim Müdürünün kadrolu ataması yapıldı. Geçtiğimiz aylarda Ankara-Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirme ile ataması yapılan Şefika Biçer'in aynı İlçeye ilçe milli eğitim müdürü olarak kadrolu ataması yapıldı.

Ankara'nın en çok varoşu olan ve kentleşmesi hızla devam eden Altındağ İlçenin, eğitim kaliteside diğer ilçelere göre hızla artmaktadır. Atamasının yapıldığı günden beri sorunları tespit ile ugraşan  Şefika Biçer'in  çözüm odaklı çalışmalara başlaması ile birlikte İlçede eğitim kalitesinin olumlu yönde değişmeside Altındağ ilçenin eğitim kalitesi açısından diğer ilçelere fark atacağın habercisi oldu Eğitime Hanımeli değdigi belli oldu İlçe Milli Eğitim Müdürü bayan olunca, okullardaki düzende. sistemde görsel olarak estetik boyut kazandı. Okulların iç ve dış boyalarıda görsel ve estetik öne çıkarıldı.

Bütün okulların tamir ve onarımları belli projeler dahilinde yürütülürken anaokullarında oyuncak çeşitleri artırılmakla birlikte, hijenik temizliktede standartlar getirildi.

Onlarca Avrupa projeleri, onlarca Tübitak projeleri  ile ilklere imza atmaya hazırlanan ilçe Müdürü,göreve başladığı günden beri eğitimde kalitenin artırılmasına yönelik tüm projeleri açıkça destekleyerek ödüllendireceğini belirtmeside ilçe eğitim çalışanları arasında heyacan yarattı. İlçe müdürünün "çalışan ödüllendirilecek" sözüde eğitim çalışanları içerisinde takdir edilmesine neden olurken, liselerde özellikle mescit açılması için titiz davranmasıda Öğretmen ve çalışanlarca takdir edildi.

İlçe Milli eğitim Müdürü geçtiğimiz günlerde tüm okul müdürlerine Atatürk Kız Meslek Lisesinde İftar yemeği vermiş İftar yemeğinde okul müdürlerine, sorunun parçası değil çözümün bir parçası olmanızı istiyorum, dün geride kalmıştır biz bugünü ve yarını konuşmak ve planlamasını yapmak zorundayız ifadeleri ilede önümüzdeki günlerde Altındağ ilçede önemli değişikliklerin ve çalışmaların yapılacağınıda belirtmişti.

 

Kaynak: kamu7.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim