Öğretmen Diyarı

İL/İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİNİN DİKKATİNE!

İl/İlçe Milli Eğitim Müdürleri kapılarını sevgi ile açmalı öğretmenlere ve muhabbet ile görüşmeliler
İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin kapısında saatlerce bekledikten sonra Sayın Müdürümüz bugün görüşemeyecek yarın geliniz ve gün yarın olduktan sonra yine gidilen makam odasının önündeki bekleyişten sonra yanınızdan gelip hızlı bir şekilde odaya giren başka bir kurumun müdürünü gördükten sonra Sayın Müdürümüz bugün çok yoğun görüşemeyecek açıklaması ile yaşanan hayal kırıklığı sonrası İl/İlçe müdürünü ve kurumunu nasıl sever bir öğretmen...

Velev ki İl/İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile görüşme imkânı bulan ve derdini anlatıp bitirene kadar bir kez olsun yüzüne bakılmadan ve adeta sen buraya neden geldin diye şeklinde ki son bakıştan sonra çözüm bulamadan ve değer verilmeden odadan ayrıldıktan sonra İl/İlçe müdürünü ve kurumunu nasıl sever bir öğretmen.

İl/İlçe Milli Eğitim müdürlüğü çalışanları öğretmenlere nasıl değer verebilir İl/İlçe Milli Eğitim Müdürünün tutumları ortadayken.

Gerçekten öğretmene değer vermek ve öğretmeni değerli kılmak çok mu zor?  

İl/ İlçe Milli Eğitim Müdürleri, kurumlarına gelen her öğretmene değer verilmesi noktasında tüm personeline gerekli talimatı vermeli ve kendi de bu şekilde hareket etmeli ki personeli de bu değeri görüp aynı davranmalı.
Peki, her gelen öğretmenin sorununa çözüm bulunabilir mi? 

Her soruna çözüm bulunamaz fakat gelen her öğretmene değer verilmesi halinde sorunlar çözülmese de kendini değerli hisseden öğretmen mutlu bir şekilde teşekkür eder...

Peki, öğretmenlere değer verilmese ve öğretmenler dinlenmediğinde ne mi olur?

Geçtiğimiz haftalarda Bakan Nabi AVCI'ya ulaşan bir öğretmen sorunların çözümü için İl Milli Eğitim Müdürü ile görüşemediğini ifade ettikten sonra Bakan Nabi AVCI, İl Milli Eğitim Müdürünü cep telefonundan aramasına rağmen ulaşamamış "il müdürüne ben ulaşamıyorsam öğretmenler ve vatandaş nasıl ulaşsın" diyerekten İl Müdürün görevden alınması için talimat verdi.

İşin özeti yöneticilikte kibir olmaz, gündem yoğun olabilir, günün sonunda yorgun düşebilirler ama gündem yoğun olsa da, gözler kapansa da yorgunluktan, görüştüğü her öğretmenin soruna çözüm bulamasa da İl/İlçe Milli Eğitim Müdürleri kapılarını sevgi ile açmalı öğretmenlere ve muhabbet ile görüşmeliler.

 

personelmebhaber.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol