Öğretmen Diyarı

İlçe Milli Eğitim Müdürü liseler arası saç yarışmasını mahrem buldu
 İstanbul’daki çok sayıda teknik-meslek lisesi öğrencileri yıl sonu etkinliği kapsamında Beylikdüzü’nde buluştu. Belediye’nin sponsorluğunda Kültür Merkezi’nde düzenlenen ” Liseler Arası Saç Tasarım” yarışması için bir araya gelen kızlı erkekli yarışmacı öğrenciler birinci gelebilmek için tüm hünerlerini sergilemek için hazırdı.

unnamed (2)

Öğrenciler, her şeyden habersiz yapacakları şovun heyecanını yaşarken, Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Yafes Bakırcı devreye girdi. Yarışmanın katılımcılarının çoğunu kız öğrenciler oluşturduğunu iddia eden milli eğitim müdürü etkinliği “mahrem” sınıfına koyarak, yarışmanın başlamasına dakikalar kala salona erkek izleyici alınmaması talimatı verdi. Bu tuhaf yasağın etkin şekilde uygulanmasını isteyen müdür Bakırcı , etkinliğe “Onur konuğu” olarak eşini yollamayı da ihmal etmedi.

unnamed (3)

Bu yasak yarışmacı öğrencilerin babalarının da tepkisini çekti. Hamisi olduğu yarışmayı izlemek için kendisine bağlı Beylikdüzü Kültür Merkezi’ne giden belediye Başkan’ı Ekrem İmamoğlu’ndan da salona girmemesi istendi. Müdürün uygulatmaya çalıştığı yasağı kaldıran Başkan İmamoğlu, erkek öğrenci velileriyle salona girdi. İstanbul’daki çok sayıda Teknik-Meslek lisesi öğrencilerinin harikalar yarattığı yarışmanın da, fanatik müdürün hayal ettiği gibi bir organizasyon olmadığı ortaya çıktı.

unnamed (4)

Konuyla ilgili açıklama yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu” Bir kere yasak koymak kimsenin haddi değildir. Üstelik hem jüride çok sayıda erkek kuaför var, hem de öğrencilerin sahne şovlarında. Son dakika yasağından önce salona giren erkek izleyiciler de vardı. Buradaki amaç farklı. Eğitime siyaset karıştırarak, çocukları babalarından ayıramazsınız, biz buna müsade etmeyiz, etmedik de” dedi. Konuyla ilgili yerel medyaya demeç veren müdür Bakırcı ise belediye başkanının yanlış yaptığını söyledi.


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim