Öğretmen Diyarı

İL MÜDÜRÜ İLETİŞİM BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt Okul Müdür ve Müdür yardımcılarına Arkadaşlar, biz size yakın olmaya çalışıyoruz ama sizin bize doğrudan ulaşmanız her zaman mümkün olmuyor. Bize iletmek istedikleriniz, paylaşmak istedikleriniz mutlaka oluyordur. Ben sizin görüş, istek ve önerilerinize her zaman açığım. Bana kolay ve her an ulaşabilmeniz için e- posta adresimi size vereyim.” dedi ve e- posta adresini katılımcılarla paylaştı.

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, okullarla iletişimi ve paylaşımı daha etkili biçimde sürdürmek amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında, Mamak’taki okul yöneticileriyle bir araya geldi.

Çok sayıda okul müdürü ile müdür yardımcısının katıldığı toplantıda,Erol Bozkurt, okul müdürlerini ve öğretmenleri özlediğini belirterek başladığı konuşmasında Mamak’ ta kalabalık bir yönetici topluluğuyla bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu; bu sayede hasret giderme fırsatı bulduğunu belirtti. Toplantıya okul müdürleriyle birlikte müdür yardımcılarının da çağrılmasını yerinde bir karar olarak gördüğünü söyledi.

 

Bozkurt sözlerini: “Uzun süredir bir araya gelmediğimiz için Mamak’taki okul yöneticilerini özlemiştim. Ayrıca yönetim ve uygulamanın içindeki müdür yardımcılarımızın burada olmasından dolayı mutluyum. Biz bugüne kadar, bir sistem oluşturmak ve kurguladığımız sisteme takım arkadaşlarımızın da adapte olmasını sağlayabilmek için, daha çok ilçe müdürleri ve okul müdürleriyle bir araya geldik. Bugün sizlerin de çalışma ve paylaşımlarımızdan haberdar olmanızı bu sayede sağlamış oluyoruz. Çünkü siz okulları müdürlerle birlikte yönetiyorsunuz.” diye sürdürdü. Yönetimi takım arkadaşlarıyla paylaşmalarını okul müdürlerine tavsiye eden Erol Bozkurt: “Ben Ankara Milli Eğitimi arkadaşlarım ve sizlerle birlikte yönetiyorum; siz de müdür yardımcılarınız, öğretmenler hatta velilerle yönetimin yükünü paylaşın. Bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak ve paydaşlarınızın size olan güvenini de artıracaktır.”

 

Erol Bozkurt, okullarımızda yürütülen bilim, sanat ve spor alanındaki çalışmalardan; öğrencilerimizin bu alanlardaki başarılarından dolayı son derece mutlu olduğunu belirterek: “Bizler çalışmalarımızla pek çok kişinin ruhuna dokunuyoruz. Bu nedenle çok dikkatli ve özenli olmalı; insanı önceleyen yönetim anlayışımızla farkımızı ortaya koymalıyız. Bizim görmek ve oluşturmak istediğimiz okul ve yönetim modeli bu: ‘önce insan, sosyalleşmiş, bizden olanı bilen, bizim değerlerimizi yaşayan ve yaşatan insan, diyen bir yönetim… Bu nedenle çocuklarımızı test ile tost arasına sıkışmaktan kurtaralım istiyoruz. Biraz önce İlçe Müdürü’müzün konuşmasında bahsettiği başarılı sporcularımızı duyunca çok ama çok gururlandım. Biz akademik başarıyı önemsiyoruz; ancak ondan daha çok çocuklarımızın sosyalleşmelerini; spor, halkoyunları, şiir, resim, sanat gibi alanların en az biriyle meşgul olmasını, hatta bu alanlarda başarılar elde etmesini arzu ediyoruz. Okullarımızı eğlenceli mekânlara dönüştürmek istiyoruz. Teneffüse koşarak çıkan öğrencilerimizin derse de benzer bir istekle girmesini sağlamak gayretindeyiz. Ruh ve beden sağlığı yerinde olmayan kişilerden verim elde edilemeyeceğinin farkındayız. Ben her toplantımızda, bu gerekçelerle siz okul müdürlerime de sağlığına dikkat etmesini tavsiye ediyorum.

 

Arkadaşlar, bizsize yakın olmaya çalışıyoruz ama sizin bize doğrudan ulaşmanız her zaman mümkün olmuyor. Bize iletmek istedikleriniz, paylaşmak istedikleriniz mutlaka oluyordur. Ben sizin görüş, istek ve önerilerinize her zaman açığım. Bana kolay ve her an ulaşabilmeniz için e- posta adresimi size vereyim.” dedi ve e- posta adresini katılımcılarla paylaştı.

 

Ankara Milli Eğitim Müdürü Bozkurt, konuşmasını Ankara’daki eski binalarda eğitime devam etmek zorunda kalan okulların yenilenmesiyle ilgili olarak yürüttükleri projeden söz ederek tamamladı. Dünya Bankası başta olmak üzere çeşitli kaynaklardan temin edilecek parayla yaklaşık iki yüz elli okulun binalarının yenilenmesini sağlamayı arzu ettiklerini belirttiKaynak:  kamuexpress.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim