İl Milli Eğitim Müdürü Görevden Alındı

Göreve geldiği günden beri Sivas'ta yetkili olan sendika tarafından sürekli manşetlere taşınan Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya ÇINAR Görevden Alındı. İşte O sert Açıklamalardan sadece biri:
Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’ın sendika temsilcisi gibi çalıştığını ve yeni seçilen sendikayı hiçe saydığını dile getiren İlhan Karakoç “ Müdür müsün ? yoksa sendikacı mı ? kararını ver.  

Seçilmiş sendika temsilcilerini hiçe saymanın anlamı nedir ?.Seçimi kaybeden sendikanın bir üyesi gibi çalışan bir müdürümüz var “dedi Sendikadan, Milli eğitim müdürüne tepki. Eğitim-Bir –Sen 1 nolu Şube Başkanı İlhan Karakoç ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundular. 

Sendika seçimi öncesinde delegelere Milli eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’ın baskı yaptığını, seçim sonrasında seçimi kazanan sendika yerine kaybeden sendikanın belirlediği isimlerin atamasının yapıldığını dile getiren Eğitim-Bir –Sen 1 nolu Şube Başkanı İlhan Karakoç “ Seçim öncesinde olduğu gibi Milli Eğitim Müdürünün sendikacılık yapmasını, delegeler üzerinde baskı koymasını kabullenemiyoruz. Milli Eğitim müdürünün sendika ile ne ilgisi olur. Müdürlük görevini yapacaksa yapsın, yapmayacaksa istifa etsin ve sendikacılık yapsın“ dedi SENDİKAYI TANIMIYOR 

Milli Eğitim müdürü Zekeriya Çınar’ın seçimi kazanan sendikayı bertaraf etmek için çaba sarf ettiğini, seçimi kaybeden sendika temsilcileriyle bir araya gelerek atamalarda etkin rol oynadığını ve bazı okullarda usulsüz atamaların yapıldığını dile getiren Eğitim-Bir –Sen 1 nolu Şube Başkanı İlhan Karakoç “ Böyle bir müdür görmedik. Sendika temsilcisi gibi çalışıyor ama hangi sendikaya çalıştığı tartışılır. Sendika olarak konuyu genel merkezimize ilettik ve bakanlık nezdinde çalışmalar başlatıldı.”dedi SÖZLERDE TUTARSIZLIK VAR 

Seçim sonrasında Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’ı ziyaret ettiklerini ve ziyarette kendilerine başarı dileklerinde bulunduktan sonra uyumlu bir çalışma sergileyeceklerini söylediğini dile getiren Karakoç “ Bizlerle bir araya geldiğinde olumlu davranışlar sergileniyor, ayrıldıktan sonra da sendikayı tanımadığını söylüyor.Sözlerde tutarsızlık var. Biz sendika olarak Zekeriya Çınar’ın müdürlüğünü yapmasını ve sendikacı gibi davranmaktan uzaklaşmasını bekliyoruz. Atamalar yeniden gözden geçirilmeli.Haksızlıklar ortadan kaldırılmalı “dedi.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
nasılyani 2 yıl önce

atamaları seçimi kazanan eğitbir seninmi belirlemesi gerekiyor? bu açıklamalar özrün kabahatten büyük olduğunu göstermiyor mu?

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim