Öğretmen Diyarı

İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci Liderliğinde Suriye’ye 500 Bin TL’Lik Yardım Tırı
Savaşın beklide en çok etkileneni masum çocuklardır. Ne yazık ki Suriye’de insanlık dramı yaşanırken ve Tüm Dünya seyirci gibi izlerken,birileri bu drama seyirci kalmıyor.Bu hassasiyette olanlardan biri de Muğla oldu.Birlikten kuvvet doğar misali Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen yardım kampanyasında yaklaşık 500 Bin TL değerinde kırtasiye malzemesi toplandı.Muğla’nın 13 ilçesinden toplanan yardım malzemelerini Suriye’ye ulaştırmak üzere Tırlar yola çıkmadan önce Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tören düzenlendi.Muğla Valisi Amir ÇİÇEK ve İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin EKİNCİ ile daire amirlerinin hazır bulunduğu törende Sayın EKİNCİ “ Biz buradan kurşun kalem gönderiyoruz Suriye’de kurşunlar sussun diye” sözleri ile törene katılanları derinden etkileyerek anlamlı mesaj verdi.
Törende konuşma yapan Muğla Valisi Amir ÇİÇEK sözlerinde Suriye’de yaşanılan drama değinerek Muğla genelinde toplanan 500 Bin TL’lik yardımın önemine dikkat çekti.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; zor şartlarda yaşam mücadelesi verip, eğitim- öğretimini devam ettirmeye çalışan ancak; savaşın getirdiği imkânsızlıklar sebebiyle eğitim- öğretimini tamamlayamayan, Suriyeli ve Türkmen öğrencilerin daha iyi bir ortamda, daha iyi imkânlarla öğrenim görebilmeleri için Muğla genelindeki okullarda başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan 500 bin TL civarında kırtasiye malzemelerini taşıyan yardım tırı tören sonunda dualarla uğurlandı. Toplanan malzemeleri taşıyan Tır El Bab bölgesine güvenli şekilde ulaştırıldı.

 

KamuGundemi.com


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim