Öğretmen Diyarı

İl MEM\'ler Yönetici Atama Takvimine Uymuyor

Milli Eğitim Bakanlığının çıkarmış olduğu yönetici atama yönetmeliği çerçevesinde ülke genelinde sınav esaslı atamalar yapıldı. Sınavesaslı müdür ve müdür yardımcılığı atamalarınıgerçekleştiren illerimiz yönetici atamalarına rotasyon , norm kadro fazlası idareci atamaları kapsamında çıkıyor.

İl müdürlükleri Bakanlığın yayınlamış olduğu yönetici atama takvimine uymuyor.

Sınav esaslı müdür ve müdür yardımcılığını yapan Niğde ve Kırıkkale illerimiz tekrar yönetici atama duyurusuna çıktı.

Kırıkkale ilimiz "2013 Çalışma Süresine Bağlı Yer Değiştirmeye (Rotasyon) Tabi Yöneticilerin listesini yayınlanmıştır" Kırıkkale ilimiz sınav esaslı atamalardan sonra rotasyon duyurusuna çıkmıştır.

Niğde ilimiz ise sınav esaslı atamalardan sonra "Niğde İli Norm fazlası yönetici atama listesi ve ilgilidosyalar yayınlanmıştır" Norm kadro fazlası idarecilerin atamalarını yapmak üzere duyuruya çıkmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığının 07 Ağustos 2013 tarihinde yayınlamış olduğu Yönetici Atama Takvimindeatama sırası şu şekilde belirtilmektedir.

\"\"

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN imzalı genelgeye göre illerimizin sınav esaslı atamaların ardından Norm Kadro Fazlası idarecilerin atamasını yapması gerekiyor. 

Müsteşar Bey'in emir ve talimatlarına rağmen Kırıkkale ilimiz yönetici atma takvimindeson sırada bulunan rotasyonu 2. sıraya çekerek rotasyon duyurusuna çıkmış ve genelgeye aykırı hareket etmiştir. 

Kırıkkale ili gibi birçok ilimiz yine Bakanlık talimatlarını dinlemeden kafasına göre yönetici atama duyurularına çıkmaktadır. 

Bakanlığın bu konuda Valiliklere yeni bir genelge göndererek 07 Ağustos 2013 tarihliyazısını ilgi tutması ve yönetici atama takvimine uymayan illerimizi uyarması gerekiyor. 

Bu uyarı yapılmazsa birçok ilimiz genelgeye aykırı hareket etmiş olacaktır. 

Sonuç olarak ; İl müdürleri Müsteşarın genelgesini bile sallamıyor ve atama duyurularına çıkıyor. İl müdürlüklerinin yönetici atama takvimine uyması ve yönetici atamalarında ülke genelinde birliktelik sağlanması gerekir. 

kamuajans

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol